Międzynarodowe zajęcia online

Międzynarodowe zajęcia online

Projekty Erasmus+ realizowane są w trybie zdalnym.

1. W ramach nowego projektu „Pamięć o przeszłości dla wspólnej przyszłości” w dniu 26.11.2020  odbyło się zdalne spotkanie uczniów sędziszowskiego LO z ich rówieśnikami z Parler Gymnasium w Schwäbisch Gmünd (RFN). Uczniowie opowiadali o  sobie, swoich szkołach i miastach. Polscy licealiści przygotowali prezentację o szkole oraz krótką informację historyczną o latach 80-tych w Polsce. Kolejne spotkania już wkrótce, z uczniami z Belgii, Hiszpanii, Norwegii i Rumunii.
  2. W ramach projektu „Wspólne działanie na rzecz integracji społecznej” w dniach 2-3.12.2020 uczniowie klasy IIIA i IIID wzięli udział w dwóch modułach warsztatów tematycznych online.  Zajęcia z młodzieżą prowadził Matthew Chatzis z Grecji,  trener z organizacji młodzieżowej Europe4Youth. Była to okazja do rozmów po angielsku o aktualnych problemach świata,

O swoich wrażeniach mówią uczniowie:

Weronika, Ola, Natalia i Kazek, kl. IIIA: Temat był dosyć trudny więc na początku było troszkę stresująco, ale później już się rozluźniło. To bardzo ciekawa forma lekcji, oceniamy ją bardzo pozytywnie! Były bardzo ciekawe treści, o których rzadko się mówi na lekcji.

Sylwia, Agnieszka, Artur, kl. IIID: Zajęcia zdalne z nauczycielem z zagranicy to ciekawe doświadczenie. Podobała nam się bezstronność prowadzącego, rzetelnie przygotowane materiały. Atmosfera była przystępna i nie było presji językowej.

Koordynatorzy: A. Homa i W. Saj