kredyty bez bik

Bilans występów naszej młodzieży w Licealiadzie sportowej

Dział: Aktualności
Czytany 301 razy

        Zakończyły się sportowe zmagania młodzieży naszej szkoły w ramach Licealiady 2018/2019. W końcowym rezultacie nasza młodzież zajęła na tle powiatu bardzo wysokie miejsce. 

Zaczęliśmy skromnie od powiatowych rozgrywek w szachach, gdzie nasi zawodnicy w składzie: CISEK PATRYCJA, GUZY JOANNA, GŁUCH PAWEŁ, KANACH PRZEMYSŁAW w zaciętej walce niestety polegli i jedyne co wynieśli to satysfakcję z udziału w tych zawodach.

Zupełnie inaczej było już podczas kolejnych rozgrywek. W badmintonie nasza złota para: JODŁOWSKA ALEKSANDRA i MARCHUT PATRYCJA w pięknym stylu pokonały wszystkie zawodniczki i jak pamiętamy ostatecznie zajęły trzecie miejsce w finałowych rozgrywkach województwa podkarpackiego.

 

IMG 0322

 

Był to początek tegorocznych sukcesów naszych sportowców. W kolejnych rozgrywkach szczypiornistki naszego ogólniaka w składzie: DRĄG ANDŻELIKA, KIELAR ALICJA, KŁÓSEK KATARZYNA, MAJKA KAROLINA, MALSKA ILONA, MECH KAROLINA, OGRODNIK DARIA, PERLIK PATRYCJA, PLEZIA ROZALIA, WALEWSKA KATARZYNA, ZAWIŚLAK KAROLINA z  ogromną przewagą pokonały wszystkie rywalki naszego powiatu a tym samym awansowały do kolejnego etapu na poziomie rejonu.

 

IMG 0589

 

Tuż po fantastycznym zwycięstwie dziewcząt, męski skład piłki ręcznej w podobnym stylu pokonał wszystkich przeciwników. Walka jak pamiętamy była bardzo zacięta, zwłaszcza w ostatnim decydującym meczu, gdzie sportowe starcie miejscami graniczyło z greckim widowiskiem walk kontaktowych. Ostatecznie nasi chłopcy pokonali rywali i oni również awansowali do kolejnego etapu. Mimo, że nie udało się już nic wywalczyć na poziomie rejonu, morale wśród naszych chłopców wcale nie stopniało, wprost przeciwnie wracali nie jak pokonani ale jako mistrzowie powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Drużynę stanowili: BALJON BENEDYKT, BIELAK MIŁOSZ, CZAPKA JAKUB, FERET PAWEŁ, IGNAŚ FILIP, MACIOŁEK FILIP, MOTYKA PATRYK, SETERA KRZYSZTOF, SIEMPIŃSKI MAREK, STEC BENEDYKT, ŚWIĘTOŃ MATEUSZ, ZIĘBA SZYMON.

 

IMG 0390

 

Bardzo dobrze wypadli również nasi zawodnicy w tenisie stołowym. W składzie: PERSAK KAROLINA, PIĘTA DARIA, ZIAJOR JUDYTA wywalczyli na naszym „podwórku” drugie miejsce, awansując tym samym do rozgrywek powiatowych. Ostatecznie uplasowali się na piątym miejscu w skali rejonu, co również jest nie małym sukcesem.

Tuż po rozgrywka tenisowych przyszedł czas na sportowe zmagania siatkarskie. Początkowo nasi chłopcy walcząc w składzie: DANIEL KAMIL, FERET PAWEŁ, GUZIOR MICHAŁ, JAWOREK MICHAŁ, KLIMEK KACPER, MACIOŁEK FILIP,  PERSAK KAZIMIERZ,  RUDY HUBERT, SETERA KRZYSZTOF, ZIOBRO DAWID, URBAŃSKI JAKUB, OLSZEWSKI JAKUB skromnie osiągnęli czwarte miejsce.

Tuż po nich bezkonkurencyjna była drużyna dziewcząt, która z druzgocącą przewagą pokonała wszystkie drużyny, awansując do dalszego etapu. W kolejnym starciu w rozgrywkach rejonowych nasze siatkarki również wywalczyły sobie awans do półfinału wojewódzkiego. Etap ten był prawdziwym widowiskiem na poziomie profesjonalnej piłki siatkowej. Choć był to ostatni etap naszych siatkarek, należy im złożyć ogromne gratulacje i szacunek, że udało im się tak daleko dotrzeć. W rozgrywka tych brały udział: JAWORSKA GABRIELA, MACIOŁEK ALEKSANDRA, MAJKA KAROLINA, MECH KAROLINA, PAPIERNIK AMELIA, PAŚKO MARTYNA, PERLIK PATRYCJA, SZCZĘCH KATARZYNA, GAFFKA KAROLINA, WOZOWICZ KAROLINA.

 

IMG 0669

 

Był to ostatni tegoroczny występ naszych sportowców w ramach Licealiady roku szkolnego 2018/2019. Serdecznie dziękujemy im wszystkim i oczywiście życzymy podobnych sukcesów w przyszłym roku!!!

 

Opracowali: nauczyciele wychowania fizycznego

Oceń ten artykuł
(3 głosów)