kredyty bez bik

V Ogólnopolski Turniej All–Chemiczny w Lublinie

Dział: Aktualności
Czytany 315 razy

        9 marca 2019 roku uczniowie klasy 3b: Inga Paśko, Benedykt Baljon i Michał Kamiński, przygotowani przez pana prof. Grzegorza Pacha i pod jego opieką, wzięli udział w V Ogólnopolskim Turnieju All-Chemicznym zorganizowanym przez Wydział Chemiczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Tradycją jest to, że co roku organizatorzy wybierają specjalne tło tematyczne Turnieju, w którym osadzone są wszystkie zadania z jakimi mają zmierzyć się zawodnicy. W tym roku było ono związane z obchodami 150 rocznicy powstania układu okresowego – jednego z najbardziej podstawowych narzędzi, jakie ma do dyspozycji każdy chemik. Każdy zespół biorący udział w konkursie przygotowuje również plakat naukowy. Nasi licealiści przygotowali plakat na temat znaczenia pierwiastków ziem rzadkich wykorzystywanych w gospodarce.

Głównym celem Turnieju jest przełamanie niechęci do nauk ścisłych, popularyzacja chemii wśród młodzieży, uzupełnianie i pogłębianie wiedzy chemicznej oraz wykorzystanie jej podczas zespołowych prac badawczych. Komitet Organizacyjny przygotował kilka ciekawych konkurencji, które pozwoliły na znaczne poszerzenie wiedzy chemicznej uczestników.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)