Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej Wyróżniony

W piątek 16 października 2020 r.  w Zespole Szkół Technicznych w Sędziszowie Młp. odbył się Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.

W konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół:

1. Zespół Szkół Technicznych w Sędziszowie Młp.
  2. Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.
  3. Zespół Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach

Konkurs został zrealizowany po wcześniejszym przeprowadzeniu warsztatów prawnych przez wykwalifikowanych prawników. Charakter spotkań polegał na możliwie szerokim rozpowszechnieniu najważniejszych informacji prawnych dla młodzieży tak aby właściwie kształtować ich postawy obywatelskie.

Celem projektu jest pogłębienie wiedzy o prawie, zaszczepienie zainteresowania tematyka prawną oraz aktywne wspieranie postaw obywatelskich.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Patrycja Ciosek - Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.

II miejsce - Aleksandra Mytych - Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.

III miejsce - Amelia Panek - Zespół Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach

Laureatom serdecznie gratulujemy ! Patrycja i Ola – szczególne gratulacje!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za trud włożony w przygotowania do konkursu a pani pedagog Magdalenie Miś dziękujemy za koordynację warsztatów w naszym Liceum oraz opiekę nad uczniami podczas konkursu.

Zaznaczamy, że konkurs został przeprowadzony z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i wymogów sanitarno-epidemiologicznych, a zorganizowała go  i przeprowadziła "Pasieka" - Fundacja Rozwoju i Wsparcia z siedzibą w Rzeszowie posiadająca status Organizacji Pożytku Publicznego pod patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie w ramach zadania publicznego  realizowanego przy finansowaniu ze środków otrzymanych od Ropczycko-Sędziszowskiego.