kredyty bez bik

III Festiwal Języka Rosyjskiego

Dział: Aktualności
Czytany 190 razy

        27-ego lutego 2019 roku odbył się III Festiwal Języka Rosyjskiego, organizowany przez Instytut Filologii Rosyjskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. W tegorocznej edycji udział wzięło 130 uczniów różnych typów szkół i studentów.

Imprezę swoją obecnością uświetniło wielu znakomitych gości, wśród których znaleźli się min. JM Rektor UR, prof. dr hab. Sylwester Czopek, Dziekan Wydziału Filologicznego dr hab., prof. UR Zenon Ożóg, Wicekonsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie Sergei Manko, Kierownik Departamentu Języka Rosyjskiego w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie Aleksandr Dodonov, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód Leszek Solarek i inni. Uczestnicy wysłuchali wykładu w j. rosyjskim na temat obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet przez Rosjan oraz uczestniczyli w degustacji potraw kuchni rosyjskiej.

W części konkursowej festiwalu wzięło udział 13 uczniów naszej szkoły pod opieką mgr Jolanty Ziobro. W konkursie wiedzy o współczesnej Rosji I miejsce zajął Benedykt Baljon, a II Adrian Kocur- uczniowie klasy 3B. W kategorii piosenki rosyjskiej II miejsce zajęła Jowita Nykiel, a wyróżniona została Rozalia Białorucka - uczennice klasy 2D. Mieliśmy również okazję wzięcia udziału w dodatkowych konkursach przygotowanych przez studentów Koła Naukowego Instytutu Filologii Rosyjskiej.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom udanych występów i życzymy dalszych sukcesów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)