kredyty bez bik

Udział maturzystów w Seminarium „Wybrane problemy chemii”

Dział: Aktualności
Czytany 350 razy

        8 lutego 2019 roku uczniowie sędziszowskiego Liceum z klasy 3b i 3c mieli przyjemność uczestniczyć w XXVI Seminarium „Wybrane Problemy Chemii” organizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej.

Seminarium było podzielone na dwie części. W części pierwszej uczniowie mogli wysłuchać ciekawych wykładów na temat materiałów funkcjonalnych, biotechnologicznego potencjału jadu węży oraz na temat kompozytów polimerowych o zwiększonej odporności na płomień.

W części drugiej uczniowie zostali podzieleni na grupy i udali się na zajęcia laboratoryjne do pracowni na Wydziale Chemicznym. Tematami zajęć były m.in. „Alkacymetria”, „Reakcje utleniania-redukcji w warunkach homo- i heterogennych”, „Modelowanie widm elektronowych filtrów UV”, „Analiza związków organicznych” oraz „Komputerowa analiza poziomu zanieczyszczeń cieczy przemysłowych”.

Zajęcia wzbudziły wiele pozytywnych emocji, a ciekawostki przedstawione z dziedziny chemii na pewno zachęciły maturzystów do podjęcia nauki na kierunkach chemicznych.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)