kredyty bez bik

AIESEC' 2019 w liceum w Sędziszowie Młp.

Czytany 425 razy

        W dniach 20-25.01.2019 w ramach projektu międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC dwie zagraniczne wolontariuszki, YE ZHAOYING z Chin oraz DJAMILLY RODRIGUES z Brazylii prowadziły w LO zajęcia edukacyjne w języku angielskim. Projekty AIESEC mają już wieloletnią tradycję w naszej szkole, uczniowie chętnie przyjmują do domów zagranicznych gości, po lekcjach wspólnie organizują integrację, zwiedzanie i poznawanie polskiej kultury. Oprócz prowadzenia lekcji w LO, wolontariusze odwiedzają też Szkołę Podstawową nr 2 w Sędziszowie Młp. Dla Djamilly z Brazylii polska zima jest dużym kontrastem, w jej kraju obecnie trwa lato, a temperatura sięga 40 stopni C. Studentka z Chin również po raz pierwszy zobaczyła śnieg w Polsce, jej podobają się bardzo polskie domy i ogrody. Wolontariuszki przybyły do Polski na 6 tygodni, w tym czasie oprócz prowadzenia zajęć edukacyjnych chciałyby również zwiedzić i poznać nasz kraj.

Marcelina Mądro (kl. IIc): Chciałam gościć w moim domu Ye z Chin, gdyż jestem ciekawa i otwarta, chętnie poznaję ludzi z innych stron świata. To niezwykłe doświadczenie, zetknąć się z tak inną kulturą i językiem. Z chęcią jeszcze kiedyś powtórzę taką przygodę.

Patrycja Sroka (kl. IC): Zgodziłam się gościć przez tydzień Djamilly, bo chciałam spróbować, jak to jest gościć kogoś na wymianie. Może za rok spróbuję na dłużej. Dzięki Djamilly mogę poćwiczyć znajomość angielskiego, ale też dowiedzieć się wiele o Brazylii.

Dwoje innych wolontariuszy AIESEC, ACHMAD IKHSANDINOTO z Indonezji oraz SAHAR SAADAOUOI z Tunezji prowadzili zajęcia w języku angielskim w Przedszkolu nr 2 w Sędziszowie Młp.. Przed dwa tygodnie towarzyszyli im uczniowie kl. ID sędziszowskiego LO pełniąc rolę tłumaczy. O swoich wrażeniach opowiadają licealiści z kl. ID:

Michał i Piotr: Rola tłumacza w przedszkolu była bardzo ciekawym doświadczeniem. Choć praca z dziećmi jest wymagająca, to możliwości ćwiczenia języka angielskiego i poznania nowych kolegów z Indonezji i Tunezji wynagrodziły cały wysiłek!

Kasia i Iwona: Czułyśmy się swobodnie, bo mogłyśmy porozumiewać się po angielsku, studenci byli otwarci i bardzo sympatyczni. Dzieci były cudowne, słuchały nas i bardzo chętnie współpracowały w tańcach i zabawach.

Emilia i Artur: AIESEC dał nam szansę, aby sprawdzić się w roli tłumacza, co sprawiło nam dużą przyjemność. To było niezapomniane doświadczenie, chętnie byśmy je powtórzyli. Poznaliśmy ciekawych ludzi z innych krajów oraz ich kulturę.

Dawid i Krzysiek: Zajęcia wolontariuszy z przedszkolakami pokazały, że mimo różnicy wieku i języka, można się razem bawić i uczyć. Pomoc tłumaczy okazała się niezbędna, ale dla wszystkich była to wspaniała zabawa. Dzieci dawały nam dużo energii i satysfakcji! Atmosfera była bardzo przyjazna, czuliśmy się tam super!

Karolina: Miałam okazję wczuć się w rolę osoby pracującej z dziećmi, w dodatku jeszcze musiałam tłumaczyć. Poznałam wspaniałych ludzi z Indonezji i Tunezji, dowiedziałam się wiele o ich krajach i kulturze.

Wiktoria: Nie było to zbyt trudne i wymagające, ale dawało radość i satysfakcję.

Sylwia: Dla mnie była to dobra okazja, by sprawdzić swoje umiejętności językowe. Poznałam też ciekawych i otwartych ludzi, to była świetna zabawa. Jeśli będzie możliwość, chętnie wezmę w tym udział!

Oceń ten artykuł
(5 głosów)