kredyty bez bik

Spotkanie z Panem Stanisławem Alotem

Dział: Aktualności
Czytany 244 razy

        W ubiegły czwartek (13.12.2018) klasy pierwsze naszego Liceum odbyły spotkanie ze Stanisławem Alotem, dla uczczenia kolejnej rocznicy wybuchu stanu wojennego w Polsce. Stanisław Alot był w okresie PRL aktywnym działaczem związkowym, opozycjonistą w tamtym czasie i podzielił się z młodzieżą swoimi osobistymi wspomnieniami.

Stanisław Alot w 1976 ukończył filologię polską w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Później odbył studia podyplomowe z wypoczynku i turystyki na krakowskiej AWF. Od 1976 r. do 1981 r. był nauczycielem w Zespole Szkół Mechanicznych w Rzeszowie. W 1980 r. wstąpił do „Solidarności”, był przewodniczącym sekcji regionalnej oświaty i wychowania „S” oraz delegatem na I KZD w Gdańsku. Po wprowadzeniu stanu wojennego internowany - od 13 grudnia 1981 do 29 kwietnia 1982 r. Po zwolnieniu nałożono na niego zakaz nauczania w szkołach średnich, od 1982 r. do 1990 r. pracował w jednej z rzeszowskich szkół podstawowych. W 1989 r. zaangażował się w działalność regionalnego Komitetu Obywatelskiego w Rzeszowie. W 1990 r. został sekretarzem zarządu regionu „Solidarności”, w 1992 r. wszedł w skład Komisji Krajowej związku, pełniąc funkcję sekretarza prezydium KK. Jako jeden z najbliższych współpracowników Mariana Krzaklewskiego został sekretarzem Akcji Wyborczej Solidarność, kandydował z ramienia AWS w wyborach w 1997 r. W 2012 r. odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności.

Spotkanie z Panem Stanisławem miało miejsce na małej sali gimnastycznej. Uczniowie wraz z nauczycielami wysłuchali gościa, oglądając przy tym prezentację multimedialną. Wywiad z naszym gościem ukaże się w grudniowym wydaniu gazetki szkolnej.

Oceń ten artykuł
(1 głos)