kredyty bez bik

Drugi etap XI Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

Dział: Aktualności
Czytany 229 razy

        15 grudnia 2018r. w Rzeszowie odbył się drugi etap XI Podkarpackiego Konkursu Chemicznego  im. Ignacego Łukasiewicza o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem Konkursu jest Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej. W organizacji Konkursu uczestniczą: Fundacja Nauka dla Przemysłu i Środowiska, Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego, a także instytucje badawcze i zakłady produkcyjne współpracujące z Politechniką Rzeszowską.

Celem Konkursu jest propagowanie i rozwijanie zainteresowania chemią wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zwrócenie uwagi na rangę przedmiotu, poszukiwanie utalentowanej młodzieży, zapewnienie  rywalizacji w dziedzinie wiedzy chemicznej, a także umożliwienie porównania miedzy uczestnikami poziomu opanowania wiedzy chemicznej.

W pierwszym etapie konkursu wzięło udział czworo uczniów naszego Liceum  z klas trzecich z rozszerzonym programem nauczania chemii. Do drugiego etapu Komitet Organizacyjny Konkursu zakwalifikował troje uczniów. W gronie najlepszych II etapu znaleźli się uczniowie z klasy 3b: Benedykt Baljon, Michał Kamiński, Inga Paśko.

Cieszymy się również z awansu Benedykta Baljona i Ingi Paśko do drugiego etapu - finałowego V Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki kolejnych etapów konkursów chemicznych i życzymy naszym uczniom sukcesów w finałach rozgrywanych w lutym 2019 roku. 

Oceń ten artykuł
(1 głos)