kredyty bez bik

Przedświąteczne spotkanie z uczniami z wymiany AFS

Czytany 459 razy

        W piątek, 7 grudnia 2018 w Siedlisku JANCZAR w Pstrągowej odbyło się przedświąteczne spotkanie AFS Regionu Podkarpacie, w którym udział wzięli uczniowie goszczący w bieżącym roku szkolnym na wymianie w sędziszowskim LO, Marie Louveau (Francja), Xi Wen Wu (Hongkong), Lucia Copponi, Martina Coronella, Alessandro Amato (Włochy), oraz Riccardo Fornarelli (Włochy) goszczący w mieleckiej szkole. Uczniom towarzyszyli ich polscy rodzice i rodzeństwo goszczące, nauczyciele uczący oraz dyrektor LO w Sędziszowie Młp. Pan Jan Flisak. Na zaproszenie koordynatorów wymiany AFS w spotkaniu wzięła również udział Wicestarosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Pani Bernadeta Frysztak.

Zagraniczni uczniowie zaprezentowali fotorelację z pierwszych trzech miesięcy w Polsce, w języku polskim podziękowali rodzinom i przedstawicielom szkoły za gościnę, opiekę i pomoc w nauce, następnie wszyscy razem wzięli udział w zajęciach malarskich i biesiadowaniu przy ognisku. Na koniec spotkania każdy z uczniów otrzymał od Pani Wicestarosty pamiątkowy album fotograficzny Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, by po zakończonym programie wymiany zabrać ze sobą wspomnienia najpiękniejszych krajobrazów naszego regionu.

Koordynatorzy AFS składają wszystkim serdeczne podziękowania za udział w spotkaniu i wsparcie oraz życzą radosnych i spokojnych świąt w ciepłej rodzinnej atmosferze!

Oceń ten artykuł
(5 głosów)