kredyty bez bik

Licealiści na Uniwersytecie Jagiellońskim

Dział: Aktualności
Czytany 224 razy

        W ramach współpracy pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim a Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie 27 listopada 2018 roku uczniowie sędziszowskiego ogólniaka odwiedzili najstarszą polską uczelnię.

Grupa 50 uczniów z klas o rozszerzonym programie nauczania chemii pod opieką nauczycieli pani Agnieszki Kędziory – Śmiałek, pani Alfredy Trzyny i pana Grzegorza Pacha wzięła udział w szeregu spotkań zaplanowanych przez pracowników naukowych Wydziału Chemii. Na początku uczestnicy wyjazdu zapoznali się z ofertą dydaktyczną Wydziału, którą przedstawiła pani dr Alicja Łasocha – Rafalska, która już dwukrotnie gościła w naszej szkole z wykładami. Następnie prof. dr hab. Lucjan Chmielarz przedstawił uczniom bazę dydaktyczną (laboratoria studenckie) oraz bazę aparaturową (specjalistyczne laboratoria badawcze) w Zakładzie Technologii Chemicznej. Końcowym punktem naszej wizyty był udział w „Pokazach kriogenicznych”. Podczas pokazu prezentowany był krótki wykład na temat historii skroplenia gazów i zastosowań kriogeniki oraz szereg doświadczeń przedstawiających niezwykłe właściwości substancji w niskich temperaturach.

Wyjazd na Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się w ramach projektu „Sędziszowskie Liceum Szkołą Kluczowych Kompetencji. Program rozwijania kompetencji i umiejętności uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Młp.” W ramach tego projektu uczniów czekają jeszcze ciekawe wyjazdy między innymi do Warszawy (m.in. do Centrum Nauki „Kopernik”), Chorzowa  (do planetarium) i Krakowa (do ogrodu botanicznego).

Oceń ten artykuł
(4 głosów)