kredyty bez bik

Nasze badmintonistki na podium w województwie

Dział: Aktualności
Czytany 317 razy

        Niedługo po tym jak nasze badmintonistki bez trudu pokonały wszystkie drużyny w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady, rozgrywanym w Straszęcinie, nadszedł czas aby zmierzyć się z najlepszymi zespołami województwa podkarpackiego.

W dniu 13 listopada 2018 r., drużyna naszej szkoły, w tym samym składzie, czyli Aleksandra Jodłowska z klasy 2b oraz Patrycja Marchut z klasy 2c, udały się na Finał Wojewódzki do Nowej Dęby – badmintonowej stolicy województwa oraz wielokrotnego Mistrza Polski.

W turnieju wystąpiło 8 drużyn żeńskich, które podzielone zostały na na dwie cztero-drużynowe grupy. W grupach, systemem każdy z każdym, drużyny rozpoczęły badmintonowe zmagania.

W pierwszym meczu nasza drużyna zmierzyła się z drużyną z Rzeszowa. Z zapałem, wpatrzeni w puchary, które czekały na zwycięzców, dziewczęta rozpoczęły grę. Niestety w spotkaniu tym nasza drużyna przegrała z rzeszowiankami wynikiem 3:0. Morale w naszej drużynie nieco opadły, a duch zwycięstwa ustąpił duchowi pokory.

Taki stan nie trwał jednak długo, gdyż w drugim spotkaniu nasze zawodniczki grając w pięknym stylu, pokonały wynikiem 3:1 drużynę z Leżajska. Po tej konfrontacji nasze badmintonistki znów uwierzyły, że nie są w tym turnieju tylko dostarczycielami punktów, ale mają realne szanse aby wyjść z grupy i walczyć w kolejnym etapie zawodów.

Nadszedł czas na ostatni, trzeci mecz w grupie i tu niespodzianka! Nasze dziewczęta miały zmierzyć się z drużyną z Sanoka. Niestety jedna z sanoczanek odniosła kontuzję i musiała zrezygnować z dalszych występów w turnieju. Tym samym nasze zawodniczki odniosły w tym meczu zwycięstwo walkowerem i zajmując ostatecznie drugie miejsce w swojej grupie awansowały do kolejnego etapu turnieju.

W tym miejscu chciałbym zaznaczyć, iż sam fakt, że nasze zawodniczki w ogóle wzięły udział w tak dużej imprezie jaką jest Finał Wojewódzki jest już sukcesem samym w sobie, a oto teraz, awansując po spotkaniach grupowych do kolejnego etapu turnieju nasze dziewczęta znalazły się w zupełnie nowej sytuacji. W sytuacji, w której najgorszy możliwy scenariusz gwarantował naszej drużynie co najmniej 4 miejsce w całym województwie!!!

Rozpoczęły się mecze półfinałowe turnieju. Na tym etapie, w pierwszym spotkaniu nasza drużyna zmierzyła się z niezwykle silną drużyną z Nowej Dęby – Mistrzyniami Polski z ubiegłego sezonu. Po bardzo zaciętej walce nasze zawodniczki niestety przegrały to spotkanie wynikiem 3:0.

Nadszedł ostatni mecz turnieju i ostatnia nadzieja na puchar. Tym razem nasze dziewczęta stanęły do walki z drużyną badmintonistek z Trzciany. W spotkaniu tym obie drużyny wykazały się ogromną determinacją i niezwykłymi umiejętnościami. Dla obu drużyn bowiem był to mecz o być albo nie być na podium turnieju i ostatnia szansa na zdobycie pucharu. W razie porażki zaś, pokonana drużyna miała zająć w turnieju bezmedalowe i trochę przykre 4 miejsce.

Po pierwszych dwóch setach w spotkaniu z Trzcianą – wynik remisowy 1:1. W grze deblowej nasze zawodniczki odniosły zwycięstwo i w całym meczu było już 2:1 dla naszej pary. Ale walka trwała nadal. Kolejny set i jak się później okazało ostatni w tym meczu, to pokaz wielkich umiejętności naszej Oli, która w fantastycznym stylu ogrywa zawodniczkę z Trzciany i cały mecz kończy się ostatecznie rezultatem 3:1 dla naszych dziewcząt. A rezultat taki oznacza, iż Ola i Patrycja - badmintonistki z liceum w Sędziszowie Młp., wchodzą na podium Finału Wojewódzkiego stając się TRZECIĄ DRUŻYNĄ W WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM!!!

Ogromne gratulacje dla naszych zawodniczek i dla pana prof. Romana Dziedzica, który czuwał nad przygotowaniami dziewcząt to zawodów. Życzymy podobnego sukcesu za rok!!!

 

Opracował: prof. Marek Skoczek

Oceń ten artykuł
(7 głosów)