kredyty bez bik

Udział uczniów naszej szkoły w projekcie "Polonia Libre"

Dział: Aktualności
Czytany 231 razy

        Uczniowie z klasy 2d i 2b wzięli udział w ciekawej inicjatywie "Polonia Libre - droga do wolności", będącej niezwykle interesującą lekcją historii, postaw obywatelskich i drogi do kompromisu. Zajęcia trwające 3 miesiące prowadzili przedstawiciele Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, Pospolitego Ruszenia Szlachty Ziemi Krakowskiej oraz Stowarzyszenia Nowe Przestrzenie.

Pierwszym etapem był interaktywny wykład historyczno-prawny oraz kurs wystąpień publicznych i negocjacji. Kolejnym krokiem był udział w grze symulacyjnej. Wszyscy uczniowie stali się parlamentarzystami Zgromadzenia Narodowego i podzieleni na frakcje, wypracowali kompromisowe zapisy Małej Konstytucji. Ostatnim akcentem była wojewódzka gra symulacyjna w Krakowie, gdzie uczniowie zostali posłami Sejmu Ustawodawczego z 1919 i 2019 roku.

Sukcesem zakończyły się oba posiedzenia ponieważ uczniom udało się wypracować podczas dyskusji i uchwalić projekty konstytucji 1919 i 2019 roku. Podsumowanie projektu miało miejsce w kinie Kijów w Krakowie.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)