Uczniowie LO z Sędziszowa Młp. na GAME DAY KIELNAROWA jesień 2012

W dniu 23 października 2012r. uczniowie klasy 2b wzięli udział w dniu gier terenowych i ekonomicznych „Game Day Kielnarowa – jesień 2012” organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej. Młodzież naszej szkoły miała możliwość uczestniczyć w ciekawych zajęciach przygotowanych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych: warsztatach wizażu, grafiki komputerowej, montażu filmów, zarządzania lotnictwem, warsztatach kryminalistycznych, fizjoterapeutycznych, receptur kosmetycznych, udzielania pierwszej pomocy, architektury komputerowej, z marketingu internetowego i biznesu. Uczniowie uczestniczyli w grach terenowych: „Operacja ściśle tajna” oraz „Skandal”. Uczestniczyli również w zajęciach strzelania z karabinów, zajęć z kravmagi – kursu samoobrony orazsurivalu – nauki jak przetrwać w trudnych warunkach. Uczniowie wzniecali ognisko za pomocą krzesiwa.

PIERWSZE SAPERKI – TO DZIEWCZYNY Z LO SĘDZISZÓW MŁP.

W ramach gry terenowej „OPERACJA ŚCIŚLE TAJNE” studenci WSIiZ zapozorowaliatak terrorystyczny. Przed wjazdem do uczelni umundurowani wojskowi studenci zapoznali nas z trudną sytuacją w Kampusie. Policja została poinformowana o podłożeniu bomby. Zadaniem uczestników gry terenowej było znalezienie sprawcy tego czynu, aby tego dokonać uczniowie musieli rozwiązać dziesięć zagadek logicznych. Każda z nich prowadziła do kolejnej wskazówki, a wreszcie do końcowego rozwiązania.

Zwyciężyły uczennice naszej szkoły: Anna Kazior, Patrycja Iwan, Joanna Kozak, które jako pierwsze ukończyły wszystkie zadania i rozbroiły bombę, którą posiadał zamachowiec.

Imprezę zakończyła wspólna biesiada przy przepysznych grillowanych kiełbaskach i ciepłej herbatce.

Było to bardzo ciekawe spędzenie czasu, połączone z kreatywnością, logicznym myśleniem oraz rozrywką.

Opiekunowie grupy:

nauczyciele podstaw przedsiębiorczości