Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. Szkołą Odkrywców Talentów

W Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. systematycznie podejmowane są działania mające na celu wspieranie uczniów o szczególnych predyspozycjach i uzdolnieniach oraz rozwijanie ich zainteresowań i umiejętności.  Ta systematyczna praca dotyczy nie tylko rozwijania uzdolnień przedmiotowych ale też artystycznych, społecznych, obywatelskich czy wolontariatu.

Działania prowadzone w  szkole upoważniły więc naszą placówkę do złożenia wniosku o przyznanie tytułu „Szkoły Odkrywców Talentów” w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego „Opracowanie i wdrażanie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym”.

Wniosek rozpatrzono pozytywnie i 23 października 2012 roku, Ośrodek Rozwoju Edukacji  w Warszawie przyznał naszemu liceum tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, który świadczy o tym, że placówka przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień młodzieży. Wobec powyższego nasza szkoła została umieszczona na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów znajdującej się na stronie internetowej www.ore.edu.pl/odkrywamytalenty .  Znaleźliśmy się wśród grona 1544 szkół z całej Polski, 109 szkół z Województwa Podkarpackiego i dwóch szkół z Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.

Udział w projekcie będzie dla naszej szkoły nie tylko okazją do wymiany dobrych praktyk z wyróżnionymi placówkami ale przede wszystkim przyniesie satysfakcję z pomocy uczniom w osiąganiu przez nich sukcesów oraz przyczyni się do promocji szkoły w regionie i środowisku lokalnym.