kredyty bez bik

Sędziszowscy licealiści z wizytą w Warszawie

Dział: Aktualności
Czytany 356 razy

        Jak wygląda gabinet Marszałka Senatu? Gdzie Prezydent RP przyjmuje najważniejszych gości? Jak smakuje obiad w sejmowej restauracji? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali uczniowie sędziszowskiego liceum, którzy 15 i 16 października b.r. uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Pierwszy dzień wycieczki upłynął uczniom na zapoznaniu się z zasadami działania polskiego parlamentu. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Młp. mieli niepowtarzalną okazję, by w towarzystwie Pana Senatora Zdzisława Pupy odwiedzić miejsca, w których podejmowane są najważniejsze decyzje w państwie, a także poznać tajniki pracy posłów i senatorów. Zwiedzili Belweder, Pałac Prezydencki oraz gmach Sejmu i Senatu.

Drugiego dnia wycieczki młodzież odwiedziła Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Tu w towarzystwie przewodnika licealiści nawiedzili groby polskich bohaterów, kwatery żołnierzy oraz sławnych osobistości polskiej kultury i sportu. Wizyta na Powązkach Wojskowych była niczym wertowanie kart historii XIX i XX wieku. Młodzież odnalazła groby: Alka, Rudego i Zośki, Ryszarda Kapuścińskiego, Zbigniewa Religi, Kory, kwaterę smoleńską i wiele, wiele innych…

Ten niezwykle interesujący i pouczający wyjazd możliwy był dzięki wsparciu Pana Senatora Zdzisława Pupy, który osobiście oprowadził uczniów po Pałacu Prezydenckim oraz gmachu Sejmu i Senatu, a także częściowo sponsorował wyjazd i zaprosił młodzież na obiad do sejmowej restauracji. Za nieocenioną pomoc serdecznie Panu Senatorowi dziękujemy.

Oceń ten artykuł
(1 głos)