Nieznajomość prawa szkodzi! Sukces uczniów LO!

Aż 40 uczniów zakwalifikowało się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie! Do I etapu Olimpiady przystąpiło 55 uczestników, a więc 72% uzyskało 30 pkt. awansując do drugiego stopnia.

Olimpiada ma na celu szerzenie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy z zakresu szeroko pojmowanej problematyki dotyczącej m.in. państwa, prawa, w tym - konstytucyjnego, zasad i procedur demokratycznych, Unii Europejskiej, Praw Człowieka. Oprócz podnoszenia świadomości prawnej młodzieży, kształtowania postaw praworządności i szacunku dla prawa oraz poszerzenia wiedzy prawniczej i obywatelskiej, zawody te można uznać za bardzo dobry kurs przygotowania do matury z wiedzy o społeczeństwie. 16 stycznia 2013 roku odbędzie się II stopień - liczymy na dalsze sukcesy!

Tomasz Przywara