kredyty bez bik

Wybory samorządu uczniowskiego

Dział: Aktualności
Czytany 318 razy

        W naszym LO już po wyborach! 28 września bieżącego roku odbyły się wybory na przewodniczącego SU Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim. Zgłosiło się pięcioro kandydatów, którzy dzień wcześniej zaprezentowali swoje programy na cały okres nauki w szkole. Byli to: Karolina Majka (klasa 2c), Aleksandra Pieja (klasa 2a), Jowita Nykiel (klasa 2d), Jakub Misiak (klasa 2b) oraz Dawid Gubernak (klasa 1d).

Po przeprowadzeniu głosowania i podliczeniu głosów ogłoszono werdykt. Najwięcej głosów (125) zebrała Karolina Majka i tym samym ona objęła funkcję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.

Wyniki zostały ogłoszone poprzez radiowęzeł przez Wicedyrektor Panią Agnieszkę Kędziorę – Śmiałek. W najnowszym numerze szkolnej gazetki, ukaże się wywiad z przewodniczącą, który nieco przybliży sylwetkę Karoliny i jej plany na najbliższą kadencję.

Zastępcą przewodniczącej został Dawid Guberak, który bardzo rzeczowo i ciekawie zaprezentował swój program, zyskując 45 głosów. Sekretarzem SU została Aleksandra Pieja, na którą głosowało 44 uczniów. Pozostali kandydaci: Jakub Misiak (39 głosów) i Jowita Nykiel (17 głosów) wchodzą do ścisłej Rady SU i wraz z pozostałymi przewodniczącymi klas będą pracować w szkolnym samorządzie.


Julia Florczak

Oceń ten artykuł
(1 głos)