kredyty bez bik

Wycieczka integracyjna klas pierwszych do Krakowa

Dział: Aktualności
Czytany 324 razy

        24 września br. klasy pierwsze wraz z wychowawcami i opiekunami: panią prof. Bernadetą Rogowską, panią prof. Aldoną Homą, p. prof. Agnieszką Kwaśniak, panią prof. Agnieszką Kędziorą – Śmiałek oraz panem prof. Tomaszem Przywarą wyjechały na integracyjną wycieczkę do Krakowa. Po raz pierwszy wszystkie klasy z naszego Liceum odwiedziły wspólnie królewskie miasto i co najważniejsze, naszego Patrona, Księdza Piotra Skargę.

Spacer po mieście był ciekawą lekcją naszej barwnej historii. Rozpoczęliśmy wędrówkę od Wzgórza Wawelskiego, spędziliśmy kilka chwil na zamkowym dziedzińcu, odwiedziliśmy Katedrę, gdzie wysłuchaliśmy opowieści o naszych najsłynniejszych władcach i władczyniach, a następnie zadumani odwiedziliśmy kryptę Piłsudskiego oraz groby naszej tragicznie zmarłej Prezydenckiej Pary.

Idąc ulicą Krupniczą wspominaliśmy Wyspiańskiego, oglądaliśmy miejsca mu bliskie i podziwialiśmy jego dzieła, m. in. przepiękne witraże i polichromie w Kościele Franciszkanów.

Szczególnym momentem tej wycieczki była wizyta w Kościele św. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej, gdzie istnieje krypta poświęcona Skardze, pamiątkowa tablica oraz ołtarz, na którym obecnie złożone są szczątki ks. Piotra Skargi.

Myślę, że było to pełne symboliki przywitanie z naszą szkołą i preludium Ślubowania, które już wkrótce czeka naszych pierwszoklasistów.

Jesienna pogoda sprawiła, że piękny Kraków wydał się jeszcze piękniejszy. Była okazja do spaceru po ubarwionych kolorowymi liśćmi Plantach, Rynku Głównym, najstarszych ulicach, uliczkach i zaułkach.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)