kredyty bez bik

XV konkurs "Zostań mistrzem ortografii"

Dział: Aktualności
Czytany 383 razy

        25 września z okazji Dnia Języków Obcych w naszej szkole odbyło się już po raz XV powiatowe dyktando „Zostań Mistrzem Ortografii”. Konkurs ten odbywa się w czterech kategoriach: język polski, język angielski, język niemiecki oraz język rosyjski.

W przerwie zmagań konkursowych jego uczestnicy mieli okazję obejrzeć prezentację o Włoszech, Hongkongu i Francji przygotowaną przez naszych zagranicznych uczniów, spędzających rok w naszym Liceum w ramach międzykulturowej wymiany młodzieży (AFS). Uczniowie przygotowani zostali przez panią prof. Aldonę Homę, Goście z powiatowych szkół ponadgimnazjalnych mieli okazję dowiedzieć się ciekawostek na temat kultury danych krajów i zaletach programu oraz zasadach udziału w wymianie.

Organizacją oraz przeprowadzeniem konkursu zajęły się panie: prof. Agnieszka Kwaśniak i prof. Anna Rozwadowska. Serdecznie dziękujemy za pomoc wszystkim nauczycielom ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu oraz nauczycielom języków obcych i polonistkom naszego Liceum, którzy uczestniczyli w poprawie prac, przygotowywali uczniów do konkursu oraz wszystkim, którzy sprawowali nad nimi opiekę.

        Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

JĘZYK POLSKI

I miejsce Michał Dyło (ZSAT Ropczyce)
II miejsce Diana Wdowik (ZS Ropczyce)
III miejsce Antoni Pasowicz (LO Ropczyce)

JĘZYK ANGIELSKI

I miejsce Martyna Paśko (LO Sędziszów Młp.)
II miejsce Maria Styś (LO Ropczyce)
III miejsce Witold Szydło (LO Ropczyce)

JĘZYK NIEMIECKI

I miejsce Sabina Kliś (LO Ropczyce)
II miejsce Klaudia Róg (LO Ropczyce)
III miejsce Bartosz Zięba (LO Ropczyce)

JĘZYK ROSYJSKI

I miejsce Wojciech Chmura (ZS Ropczyce)
II miejsce Wiktoria Ziemińska (LO Sędziszów Młp.)
III miejsce Sara Szczęch (LO Sędziszów Młp.)

Dziękujemy sponsorom konkursu: Starostwu Powiatowemu w Ropczycach, Radzie Rodziców LO w Sędziszowie Młp. oraz wydawnictwu EGIS.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!