VIII Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon w Rzeszowie

W dniu 30 stycznia 2013 roku uczniowie klasy 3D oraz 3E pod opieką swoich wychowawców – pani Anny Dziura oraz pani Agnieszki Kędziory-Śmiałek, wzięli udział w VIII Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon w Rzeszowie.

W ramach tych targów ok. 100 uczelni wyższych zaprezentowało swoją ofertę edukacyjną, w tym także szkoły policealne oraz uczelnie zagraniczne. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zasadami przyjęć na konkretne kierunki studiów w poszczególnych uczelniach. Podczas targów odbyły się również prezentacje, dla uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego, prowadzone przez pracowników Wydawnictwa Szkolnego OMEGA.

Uczniowie mogli wybrać odpowiadające im warsztaty, m.in. „Niezbędnik maturzysty w pigułce” – CHEMIA, GEOGRAFA, HISTORIA, MATEMATYKA. Ponadto Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zorganizowała kiermasz książek używanych, gdzie już za symboliczną złotówkę uczniowie mogli nabyć publikacje z różnych dziedzin nauki, w tym poradniki, opracowania literacki, bibliografie, lektury szkolne, baśnie, legendy.

Nie zabrakło również propozycji dla miłośników literatury pięknie. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili zadowoleni, zaopatrzeni w informatory, ulotki oraz nowe informacje, które pozwolą im lepiej wybrać swoją przyszłą ścieżkę rozwoju zawodowego. Natomiast Ci niezdecydowani, co do swojej przyszłości, wrócili z nowym pomysłami do przemyślenia.