DZIEŃ OTWARTY W SĘDZISZOWSKIM LICEUM

Image22 marca b.r. sędziszowskie liceum po raz kolejny zaprosiło uczniów okolicznych szkół gimnazjalnych do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły. Młodzież z gimnazjów odwiedziła nasze liceum w ramach Dnia Otwartego, który tradycyjnie połączyliśmy z Dniem Sportu.

Uczniowie ostatniej klasy gimnazjum, którzy wiedzą, że wykształcenie to najlepsza inwestycja, powoli zapoznają się z ofertami edukacyjnymi rozmaitych szkół. Wszyscy, którym zależy na wysokiej jakości kształceniu oraz rozwijaniu indywidualnych uzdolnień i pasji, powinni z uwagą przyjrzeć się ofercie sędziszowskiego liceum, które, jak co roku, wychodzi naprzeciw potrzebom oraz oczekiwaniom współczesnego młodego człowieka.Jesteśmy szkołą przyjazną dla uczniów; gwarantujemy, że z nami żaden młody człowiek nie będzie się nudził, a nauka stanie się dla niego przyjemnością; wspieramy i rozwijamy talenty, pomagamy każdemu osiągać sukcesy na miarę własnych możliwości – w ten sposób najkrócej można opisać cele, które przyświecają naszej pracy. O tym, iż faktycznie tak jest, mogli się przekonać gimnazjaliści, którzy 22 marca tłumnie odwiedzili mury naszej szkoły.Dzień Otwarty sędziszowskiego liceum to okazja do zapoznania się z ofertą dydaktyczną i bazą placówki, spotkania naszych wspaniałych uczniów i nauczycieli oraz obejrzenia ciekawych zajęć i pokazów naukowych, artystycznych i sportowych. W trakcie tego dnia zdecydowanych na wybór naszego liceum, utwierdzamy w przekonaniu, że podejmują najwłaściwszą z możliwych decyzji, zaś tych, którzy jeszcze się wahają, zachęcamy, by nam zaufali, wybierając wysoki poziom kształcenia oferowany przez szkołę.W tegorocznym Dniu Otwartym udział wzięli uczniowie gimnazjów z Sędziszowa Młp., Iwierzyc, Czarnej Sędziszowskiej, Zagorzyc, Kamionki, Ropczyc, Wielopola, Ostrowa, Woli Ocieckiej i Skrzyszowa. Młodzież gimnazjalna pod opieką naszych uczniów zwiedziła budynek szkoły, biorąc udział w ciekawych pokazach i zajęciach (m.in. z chemii, fizyki  i biologii), a także poznając tajniki funkcjonowania poszczególnych organizacji działających w szkole (m.in. Związku Strzeleckiego „Strzelec”, szkolnego koła „Caritas”, Licealnego Teatru Muzycznego, szkolnej telewizji PIXeLO i gazetki szkolnej LOkomitywa). Dzień Otwarty dał im także możliwość zadania pytań i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości związanych ze zbliżającą się rekrutacją. Kandydaci mogli zasięgnąć informacji o kierunkach kształcenia oraz możliwościach uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych rozwijających pasje i zainteresowania. Każdy mógł porozmawiać z uczniami i pracownikami naszej szkoły, a także przedstawicielami organizacji i mediów szkolnych. Uwieńczeniem wizyty w murach sędziszowskiego liceum był udział gimnazjalistów w wiosennych obchodach Dnia Sportu. Młodsi koledzy mogli wspólnie z naszymi uczniami wziąć udział w nietypowych rozgrywkach i konkurencjach sportowych, a tym samym poczuć się jak jeden z nas.Udział w Dniu Otwartym w sędziszowskim liceum to świetna okazja do tego, by wczuć się w atmosferę nauki w szkole ponadgimnazjalnej i dowiedzieć się z pierwszej ręki, co zrobić, aby nadać właściwy bieg przyszłej edukacji oraz rozwojowi swoich pasji i zainteresowań. Dlatego też Drogi Gimnazjalisto, pamiętaj, że już teraz JESTEŚ DLA NAS BARDZO WAŻNY. Zorganizowaliśmy Dzień Otwarty Szkoły, byś mógł bez żadnych wątpliwości dokonać słusznego wyboru i ZOSTAĆ JEDNYM Z NAS!

Informacja  własna