DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI realizowany w dniu 17 kwietnia 2013 w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. to projekt realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przez młodzież szkół ponadgimnazjalnych objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pana Bronisława Komorowskiego.

Uczniowie klas pierwszych i drugiej B w LO w Sędziszowie Młp. mieli możliwość podjęcia pracy w Instytucjach i firmach naszego regionu.

Celem projektu było poznanie przez uczniów specyfiki różnych zawodów, wymagań stawianych przez pracodawcę, potrzebnych kwalifikacji i predyspozycji do wykonywania pracy na danym stanowisku.

Udział w projekcie dała uczniom możliwość:

• Poznania specyfiki wybranego przez nich zawodu
  • Zdobycia wiedzy na temat kwalifikacji i predyspozycji niezbędnych do wykonywania danego zawodu
  • Zauważenia i zrozumienia związku między wykształceniem a karierą zawodową
  • Przekonanie się o znaczeniu relacji interpersonalnych dla dobrego funkcjonowania w miejscu pracy
  • Zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą

Firmy uczestniczące w realizacji programu dostały szanse na:

• Zdobycie uznania dla osiągnięć firm
  • Budowanie dobrych relacji z lokalną społecznością
  • Poznanie i pozyskanie potencjalnych pracowników i partnerów w biznesie
  • Satysfakcję z pomocy młodym ludziom w podjęciu trafnej decyzji, dotyczącej ich dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej

Za organizację "Dnia przedsiębiorczości" Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na

Najlepszą Inicjatywę Obywatelską Pro Publico Bono
w kategorii "Inicjatywy Edukacyjne"

Dyrekcja Szkoły i nauczyciele przedsiębiorczości dziękują wszystkim osobom, Instytucjom i firmom za umożliwienie realizacji tego projektu.

Więcej informacji i zdjęć znajduje się na stronie szkoły www.losedziszow.edu.pl

Strona internetowa, na której znajdują się wszystkie informacje o projekcie:

www.junior.org.pl., www. dzień-przedsiebiorczosci.junior.org.pl

Szkolny koordynator projektu: mgr Marta Lalicka – Saj, mgr Iwona Flis