Sukces młodzieży z LO w Sędziszowie Młp.

26 kwietnia w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie miał miejsce finał akcji  „SYMULACJA ROZPRAWY SĄDOWEJ - ŚWIADOMY SWOICH PRAW”. Celem całej Kampanii jest zwiększenie świadomości prawnej, zainteresowania szeroko pojętym prawem i pobudzenie zainteresowania wolontariatem wśród uczniów Liceów Ogólnokształcących mniejszych miast województwa podkarpackiego i Rzeszowa. W tym roku odbyła się już II EDYCJA Akcji. Uczniowie brali udział w zajęciach prowadzonych przez studentów prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego – wolontariuszy Programu “PROJEKTOR – wolontariat studencki, podczas których przygotowali symulacje rozpraw sądowych i zapoznali się z podstawami funkcjonowania systemu prawnego w Polsce.

W Akcji wzięło udział 10 Liceów Ogólnokształcących z całego województwa podkarpackiego.

40 studentów prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego przygotowywało symulacje rozpraw sądowych współpracując w simie z liczna grupą 100 uczniów.

Nasze Liceum reprezentowało 10 uczniów z klasy Ie, którzy przez dwa miesiące pod okiem studentów opracowywali symulację procesu karnego. Finałowa prezentacja rozprawy była obserwowana przez pracowników naukowych Uniwersytetu Rzeszowskiego i prawników (sędzia, adwokat i prokurator), którzy przyznali drugie miejsce naszemu zespołowi. Oprócz wysokiego miejsca specjalne wyróżnienie otrzymała Weronika Baiłorucka, która wcieliła się w rolę adwokata.

Tomasz Przywara