City Bound Praga 2014 !

W dniach 16-23 sierpnia 2014 roku uczniowie LO im. ks. Piotra Skargi uczestniczyli w międzynarodowym projekcie z cyklu „CITY BOUND EUROPE” finansowanym ze środków UE w programie ERASMUS+.

Już po raz drugi uczniowie sędziszowskiej szkoły mieli możliwość udziału w tym wakacyjnym programie organizowanym przez niemiecką organizację Fahrten-Ferne-Abenteuer.

W roku 2013 spotkanie odbyło się w Berlinie, w tym roku był to projekt „CITY BOUND PRAGA”.

Oprócz grupy polskiej projekcie uczestniczyli uczniowie z Czech, Niemiec, Słowacji i Sardynii (Włochy).

Program przewidywał poznawanie Pragi indywidualnie i w grupach międzynarodowych podczas gry miejskiej, za dnia i w nocy, na rowerach, na piechotę, statkiem, metrem, a nawet rowerkiem wodnym.

Projekt „CITY BOUND EUROPE” bazuje na pedagogice przeżyć, wspiera rozwój kompetencji psychospołecznych młodzieży: kreatywność, komunikatywność, własna inicjatywa i dynamizm w działaniu, współpraca w grupie. Umiejętności te, oprócz dobrego wykształcenia i praktycznej znajomości języków obcych bardzo cenione są przez pracodawców i przydatne do wykonywania każdego zawodu.