Spotkanie w Gimanzjumw Zagorzycach Górnych

Dnia 17 czerwca 2014 odbyło się spotkanie uczniów Gimnazjum w Zagorzycach Górnych z Karlą Fischbacher, niemiecką uczennicą przebywającą w obecnym roku szkolnym w naszym LO w ramach programu wymiany. Na zaproszenie dyrekcji oraz nauczycielki języka niemieckiego pani Agnieszki Gwiżdż-Szpary Karla przyjechała do Zagorzyc w towarzystwie swoich dwóch koleżanek z klasy, Klaudii i Eweliny Traciak, które są absolwentkami tej szkoły.

„Prowadziłam 2 lekcje języka niemieckiego dla uczniów gimnazjum. Mówiłam o Niemczech i o mojej miejscowości Garmisch-Partenkirchen. Graliśmy po niemiecku w „Zungenbrecher” [łamańce językowe] i robiliśmy ćwiczenie na rozumienie. Ja czytałam tekst o mnie, a uczniowie słuchali dokładnie i musieli odpowiedzieć na pytania. Pytali też o program wymiany AFS, co mi się podoba w Polsce i w Liceum w Sędziszowie. To było miłe spotkanie i uczniowie byli zainteresowani. Niektórzy przyszli nawet na 2 lekcje”.
Karla Fischbacher