Polsko-Niemiecka Wymiana Szkolna  ciąg dalszy

ImageKolejne spotkanie uczniów sędziszowskiego LO z  młodzieżą z  Meldorfer Gelehrtenschule zaplanowane jest na 04.-11.09.2014.  Będzie to druga wizyta sędziszowskich uczniów w niemieckiej szkole w Meldorf nad Morzem Północnym. Tradycyjnie, polscy uczniowie będą goszczeni w domach niemieckich kolegów i z nimi będą uczęszczać na zajęcia lekcyjne.

Program wyjazdu obejmuje liczne atrakcje jak np. zwiedzanie Berlina, zwiedzanie Hamburga, Meldorf, Büsum.  Najciekawszym przeżyciem będzie zapewne całodzienny pobyt na wyspie Helgoland na Morzu Północnym, która jest jedną z największych niemieckich atrakcji turystycznych.

Realizacja tego spotkania jest bardzo kosztowna.  Największym wydatkiem jest przejazd autokarem z Sędziszowa Młp. do oddalonego o 1200 km  Meldorf, ponadto opłacić trzeba bilety wstępu do muzeów, rejs  po Łabie w Hamburgu, transport na wyspę Helgoland, posiłki poza domem rodzin goszczących itp.

ImageWzorem ubiegłego roku opiekunowie wymiany mgr Aldona Homa oraz Mag. Dominik Johänntgen, starali się o wsparcie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży / Deutsch-Polnisches Jugendwerk.  Również tym razem przedsięwzięcie spotkało się z aprobatą tej organizacji. Szkoła polska uzyskała na realizację spotkania dofinansowanie w wysokości 3.000 euro.  Na wymianę pojadą uczniowie, którzy gościli w domach zagranicznych kolegów, którzy uczą się języka niemieckiego i którzy szczególnie aktywnie angażują się w pracę na rzecz szkoły.