Warsztaty lotnicze!

Warsztaty lotnicze! Image3 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy 1bf i 1a z Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Młp. wzięli udział w „Warsztatach lotniczych” organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wykłady, prezentacje oraz najciekawsze fakty związane z funkcjonowaniem rynku przewozów lotniczych przedstawiali studenci koła naukowego Aviation Management Club. Poruszane zagadnienia dotyczyły struktury organizacyjnej lotnisk, charakterystyki największych lotnisk europejskich, linii lotniczych Cargo( czyli lotnictwa i logistyki) oraz wymagań jakie musi spełnić przyszła stewardesa. Na zakończenie krótko został zaprezentowany kierunek Aviation Management. Część prelekcji i prezentacji odbywała się w języku angielskim. W trakcie warsztatów uczniowie sędziszowskiego liceum odpowiadali na pytania konkursowe (także w języku angielskim) przygotowane przez organizatorów, za co byli nagradzani upominkami. Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty.