kredyty bez bik

Zdobędzie Mont Everest na 100- lecie odzyskania Niepodległości

Dział: Aktualności
Czytany 484 razy

Pan Tomasz Krypel, czterdziestolatek wychowany na Osiedlu Młodych w Sędziszowie Młp., pragnie uczcić 100- lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę zdobyciem najwyższej góry świata- Mont Everest (8848 m n.p.m.).

 

Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie nawiązało współpracę z himalaistą i w miarę możliwości jego społeczność wspiera projekt Polskie Himalaje 2018. Na projekt składać się będzie narodowa wyprawa na szczyt Everestu, supermaraton w stolicy Nepalu Katmandu i trekking do bazy pod szczytem Ziemi.

Wyprawa EVEREST 2018 jest również oddaniem hołdu Wandzie Rutkiewicz, która 40 lat temu , jako pierwsza Polka, weszła na ten szczyt.

Pan Tomasz Krypel wyjeżdża do Kathmandu już 4 kwietnia. Atak szczytowy na „dach świata” planowany jest na drugą połowę maja bieżącego roku.

Dyrekcja ogłosiła konkurs plastyczny na projekt proporca naszego LO, który zostanie zaniesiony przez pana Tomasza na samą górę. Wyróżnienie zdobyła praca Darii Ogrodnik. Nagrody, ufundowane przez dyrekcję, pan Tomasz przywiezie z Azji. Oficjalny proporczyk LO oraz stworzony przez naszą uczennicę zostały przekazane 27 marca 2018 r. podczas spotkania szkolnej społeczności z himalaistą. Pan Tomasz Krypel opowiedział o przygotowaniach oraz przestawił plan wyprawy. Młodzież miała też okazje obejrzeć ekwipunek podróżnika oraz spróbować batony energetyczne, które stanowią część niezbędnego wyposażenia himalaistów.

Cieszymy się z lokalnego wsparcia tej inicjatywy, którą honorowym patronatem objął Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego pan Bogusław Kmieć; samorząd miasta udzielił też wsparcia finansowego podróżnikowi. Miło nam również poinformować, że do grona wspierających to niebanalne przedsięwzięcie dołączyły Zakłady Magnezytowe „Ropczyce” S. A. Dziękujemy zarządowi , na czele z mgr inż. Józefem Siwcem, Prezesem Zarządu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)