kredyty bez bik

Porozumienie o współpracy pomiędzy organizacją AIESEC i LO w Sędziszowie Młp.

Czytany 681 razy

AIESEC to jedna z największych międzynarodowych organizacji studenckich istniejąca w świecie od 1948 r. , prowadzona przez młodych ludzi interesujących się problemami świata; członkowie AIESEC organizują oraz wyjeżdżają na wolontariat i praktyki zagraniczne, by zdobywać doświadczenie w ponad 120 krajach świata.

Sędziszowskie LO od roku 2013 współpracuje z Komitetem Lokalnym AIESEC Polska w Rzeszowie, w dniu 22.03.2018 podpisane zostało oficjalne porozumienie o współpracy. Jednym z obszarów działania są wizyty zagranicznych gości w Polsce. Studenci z egzotycznych krajów mieszkają przez tydzień lub dłużej w rodzinach sędziszowskich uczniów i prowadzą zajęcia w języku angielskim w zakresie geografii, kultury, historii swoich krajów. W murach sędziszowskiego LO gościli do tej pory studenci z Nowej Zelandii, Chin, Rosji, Indii, Tajwanu, Brazylii, Indonezji, Sri Lanki, Egiptu, Omanu itd. AIESEC proponuje polskiej młodzieży również drugi obszar działania: możliwość wyjazdu na zagraniczny wolontariat (np. 6 tygodni na wakacjach) lub zagraniczne staże i praktyki zawodowe dla studentów i absolwentów studiów.

Absolwenci LO w Sędziszowie Młp. chcący ubiegać się o miejsce na wolontariacie AIESEC mogą liczyć na preferencyjne warunki ze względu na zawarte przez szkołę porozumienie o współpracy z AIESEC. (szczegółowe informacje u p. prof. A. Homy i na stronie www.aiesec.org)

Oceń ten artykuł
(5 głosów)