Mocni w prawie...

Image18 grudnia 2013 roku w naszym Liceum odbyło się spotkanie klasy objętej patronatem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z panią mgr Martą Berdel-Dudzińską, wykładowcą na wydziale administracji i nauk społecznych. To pierwsze z cyklu wielu spotkań i wspólnych przedsięwzięć uczelni i naszego Liceum, a przede wszystkim objętej patronatem tej uczelni, klasy 1c.

Image

Uczniowie podczas dwugodzinnego spotkania mogli dowiedzieć się więcej o trybie kształcenia WSIiZ-u i o samej uczelni oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat prawa administracyjnego. Omawianie sytuacji „z życia wziętych”, czyli tzw. kazusów, ich dogłębna analiza i szukanie odpowiedzi na problematyczne pytania w artykułach Kodeksu Postępowania Administracyjnego pozwoliło naszym uczniom na zrozumienie procedur administracyjnych. Praca w grupach, dotycząca wystosowania pisma do odpowiedniego organu władz samorządowych bardzo zainteresowała uczestników spotkania. Zajęcia z panią magister tak spodobały się uczniom, że już teraz planowane są kolejne spotkania. Kto wie, może za kilka lat nasze liceum będzie mogło poszczycić się absolwentami, którzy zrobili kariery w świecie prawniczym? Życzymy powodzenia!

Image