kredyty bez bik

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dział: Aktualności
Czytany 379 razy

W dniu 1 marca 2018 roku z inicjatywy Samorządu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego oraz Gminy Sędziszów Małopolski odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Była to pierwsza część tegorocznych obchodów tego święta.

 

O godzinie 12,00 rozpoczęła się Msza Święta w Kościele Parafialnym Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Młp. koncelebrowana przez Księdza Dziekana Krzysztofa Gaca , w oprawie artystycznej orkiestra Szkoły Muzycznej I stopnia z Ropczyc, z piękną liturgią przygotowaną przez naszą młodzież . Był też licealny poczet sztandarowy.

Po Mszy Św. zgromadzeni mieli okazję obejrzeć wystawę dotyczącą Żołnierzy Wyklętych pt. ,,Czas Niezłomnych”. W dalszej kolejności nastąpiła prezentacja pocztów sztandarowych.

Zwieńczeniem obchodów było złożenie wiązanek kwiatów przez władze samorządowe, szkoły w tym Liceum Ogólnokształcące im ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp., środowiska kombatanckie, organizacje pozarządowe przed Memoriałem Sybiraków Żołnierzy Armii Krajowej Podobwodu Sędziszów.

Samorząd Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego reprezentowali Starosta Witold Darłak, Wicestarosta Bernadeta Frysztak oraz członek Zarządu Powiatu Ryszard Filipek.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)