kredyty bez bik

Podsumowanie programu edukacyjnego ,,Szkoła Dialogu”

Dział: Aktualności
Czytany 338 razy

W czwartek 1 marca 2018r. uczniowie kl. II b, którzy w bieżącym roku szkolnym brali udział w programie edukacyjnym pt.,, Szkoła Dialogu”, pod opieką pani prof. Iwony Flis oraz pani prof. Anny Marć wyjechali do Warszawy na uroczyste podsumowanie tego projektu.

,,Szkoła Dialogu” to program edukacyjny , którego celem jest zapoznanie uczniów szkół ponadpodstawowych z historią Żydów w Polsce oraz ich wkładem w społeczny, kulturalny i ekonomiczny rozwój naszego kraju. Uczestnicy poznają rolę, jaką Żydzi odgrywali w miastach, lokalną historię, która bardzo często nie jest im znana. Przeprowadzają wywiady z członkami swoich rodzin, przeglądają archiwa, rozmawiają z lokalnymi aktywistami, aby zrekonstruować obraz społeczności żydowskiej, która żyła w ich miejscowości. Efektem pracy była gra miejska ,,Śladami sędziszowskich Żydów” dla uczniów sędziszowskiego gimnazjum, którzy wykonywali zadania w różnych punktach miasta związanych z życiem i zwyczajami Żydów.

Uroczysta Gala odbyła się w Teatrze Narodowym w Warszawie i wzięli w niej udział uczniowie z całego kraju, którzy zaangażowani byli w projekt. Galę poprowadziła znana aktorka Monika Dryl, która powitała przybyłych gości i czuwała nad sprawnym jej przebiegiem. Uczniowie kl. II b otrzymali pamiątkowe upominki i dyplom dla szkoły oraz opiekuna projektu-pana Tomasza Przywary.

Po uroczystości uczniowie wraz z opiekunami odbyli spacer ulicami Warszawy, poznając najbardziej znane miejsca- Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta i podziwiając piękno Zamku Królewskiego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)