kredyty bez bik

Powiatowa Gala Wolontariatu

Dział: Aktualności
Czytany 314 razy

„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje”

15 lutego 2018 r. w Miejsko–Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbyła się pierwsza Powiatowa Gala Wolontariatu zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Ropczycach. Podczas uroczystości przyznano 5 nagród i 13 wyróżnień osobom i instytucjom za działalność wolontariacką, zaangażowanie, trud, pracę na rzecz społeczności lokalnej. Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych znalazło się nasze Liceum, jako miejsce przyjazne wszelkim działaniom dobroczynnym, nominowane do tytułu Wolontariusza Roku 2017 przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Sędziszowie Młp. Wyróżnienie otrzymała także pani Agnieszka Kwaśniak, która od 2007 roku opiekuje się Szkolnym Kołem Caritas a w latach 2016-2017 była liderem Szlachetnej Paczki. Pani Agnieszka odbierając nagrodę dedykowała ją wszystkim wolontariuszom, z którymi pracowała podczas wielu akcji. Jest to dla naszej szkoły ogromna radość i wielkie wyróżnienie. Gala była okazją do zaprezentowania dorobku Liceum im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. w dziedzinie wolontariatu i kształtowania postaw niesienia pomocy innym. Ponadto młodzież z naszej szkoły uświetniła uroczystość występami artystycznymi a wszyscy uczniowie obecni na sali podczas uroczystości mieli okazję poznać dokonania innych ludzi i organizacji, którzy podejmują pracę na rzecz dobra wspólnego.

Galę prowadziła pani wicestarosta Bernadeta Frysztak. Uroczystość zaszczycili swoim udziałem: pani Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty, pani wicewojewoda Krystyna Podhalicz, pani poseł Józefa Hrynkiewicz, zastępca burmistrza Sędziszowa Małopolskiego – pan Piotr Kapusta, wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej - ks. dr Piotr Potyrała, dziekan Dekanatu Sędziszowskiego ks. Proboszcz Krzysztof Gac, dyrektorzy szkół, placówek oświatowych oraz wielu innych gości.

Statuetkę Wolontariusza Roku 2017 dla LO w Sędziszowie Młp. odebrał pan dyrektor prof. Jan Flisak wraz z grupą młodzieży naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)