EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W SĘDZISZOWSKIM LICEUM

ImageKażdego roku 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych, którego celem jest promowanie i zachęcanie do nauki języków jak również zwrócenie uwagi na wielojęzyczność Europy. Już po raz kolejny do akcji włączyło się sędziszowskie liceum,  organizując X edycję powiatowego dyktanda ‘ZOSTAŃ MISTRZEM ORTOGRAFII’.

ImageW konkursie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ropczycko-sędziszowskiego.  Uczestnicy zmagali się z ortografią czterech języków, tj. języka polskiego, angielskiego, niemieckiego oraz rosyjskiego. W każdej kategorii przyznane zostały trzy nagrody: dla mistrza oraz drugie i trzecie miejsce. Każdy laureat odebrał dyplom, mistrzowie ortografii otrzymali także nagrody książkowe, natomiast zdobywcy miejsca II oraz III dostali zestawy długopisów. Nagrody zostały wręczone przez dyrektora, panią Lucynę Dorobę. Uroczyste wręczenie nagród poprzedzone było programem słowno- muzycznym przygotowanym przez licealną młodzież, w którym zaprezentowane zostały interesujące informacje na temat języków nie tylko Europy ale i całego świata a chętni mogli zmierzyć się z Imagełamańcami językowymi pochodzącymi z języków konkursowych. O oprawę muzyczną całego wydarzenia zadbał zespół składający się z uczniów sędziszowskiego liceum.

Wyniki konkursu:

język polski
I miejsce: Sylwia Adamus (LO Ropczyce)
II miejsce: Wojciech Anyszek (LO Sędziszów Młp.)
III miejsce: Dominika Karaś (Zespół Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach)

język angielski
I miejsce: Sylwia Adamus (LO Ropczyce)
II miejsce: Łukasz Wiktor (Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach)
III miejsce: Anna Kazior (LO Sędziszów Młp.)

język niemiecki:
I miejsce: Vanessa Wolf (LO Sędziszów Młp.)
II miejsce: Katarzyna Marcinek (LO Ropczyce)
III miejsce: Klaudia Pasowicz (LO Ropczyce)

język rosyjski:
I miejsce: Natalia Bukowska (LO Sędziszów Młp.)
II miejsce: Klaudia Rudna (LO Sędziszów Młp.)
III miejsce: Karolina Bartosz (LO Sędziszów Młp.)