Sukces Licealistów z Sędziszowa

ImageFinał I Podkarpackiego Konkursu Edukacyjnego „Mistrzowie Statystyki"

W dniu 10 marca 2014 roku 30 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Podkarpacia wzięło udział w finale I Podkarpackiego Konkursu Edukacyjnego „Mistrzowie Statystyki”. Organizatorami konkursu były Urząd Statystyczny w Rzeszowie, Wyższa Szkoła Prawa i Administracji oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Celem I Podkarpackiego Konkursu Edukacyjnego „Mistrzowie Statystyki” była  popularyzacja zagadnień i metod badań statystycznych oraz rozwój analitycznego myślenia wśród młodzieży. W konkursie uczestniczyły trzyosobowe zespoły uczniów.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Pierwszy, polegał na przygotowaniu pracy na jeden z trzech tematów: sposoby spędzania wolnego czasu przez uczniów, plany edukacyjno-zawodowe uczniów oraz jakie zmiany wprowadziliby uczniowie w funkcjonowaniu szkoły. Na pracę konkursową składało się opracowanie i przeprowadzenie ankiety, analiza wyników ankiety oraz przygotowanie prezentacji pracy. Wśród zespołów zakwalifikowanych do wojewódzkiego finału znalazły się dwa zespoły z Sędziszowskiego Liceum:

Image
Zespół 1 – Iwona Ferfecka, Barbara Zegar, Patryk Kluk (praca na temat planów edukacyjno – zawodowych uczniów)

Image

Zespół 2 – Joanna Andreasik, Aleksandra Olszewska, Patryk Przydział (praca na temat sposobów spędzania wolnego czasu przez uczniów)

II etap konkursu odbył się w siedzibie WSPiA w Rzeszowie. Rozgrywka finałowa polegała na rozwiązaniu specjalnego testu przez zespoły złożone z trzech uczniów. W wyniku zsumowania punktacji otrzymanych z prac oraz testów okazało się, że obydwa zespoły z naszego Liceum znalazły się w czołowej trójce konkursu.

Wyniki I Podkarpackiego Konkursu Edukacyjnego „Mistrzowie Statystyki”:
I miejsce – IV LO Rzeszów
II miejsce – LO Sędziszów Młp (Iwona Ferfecka, Barbara Zegar, Patryk Kluk)
III miejsce – LO Sędziszów Młp (Joanna Andreasik, Aleksandra Olszewska, Patryk Przydział)

Zespoły, które zajęły trzy pierwsze miejsca zostały nagrodzone cennymi nagrodami m.in. tabletami i sprzętem komputerowym. Konkurs odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.