Wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji

ImageDnia 17 grudnia 2013 roku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Miała ona miejsce w auli Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. W poprzednim roku szkolnym najwyższą średnią ocen w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. uzyskała uczennica klasy 3b – Anna Kazior i odebrała ona dyplom z rąk Pani Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej Wojewody Podkarpackiego, Pani Renaty Butryn Posła na Sejm RP oraz Pana Jacka Wojtasa Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

ImageAnna Kazior jest uczennicą klasy trzeciej sędziszowskiego liceum o profilu politechnicznym z rozszerzoną matematyką, fizyką i informatyką. W roku szkolnym 2012/13 uzyskała średnią ocen 5,47 będącą najwyższą wśród uczniów szkoły. W związku z tym została jedną z 241 Stypendystów Prezesa Rady Ministrów z województwa podkarpackiego.  Uczennica interesuje się matematyką i z nią chce związać swoją przyszłość.

ImagePlanuje podjąć studia o kierunku finanse i rachunkowość. Nauka języków obcych przychodzi jej z łatwością, dzięki czemu zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym z Języka Angielskiego w 2013 roku. Brała też udział w ogólnopolskim konkursie „Jestem szefową” organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, w Polsko – Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko” oraz w Konkursie Doświadczalnym z Fizyki w Dębicy.

ImageAnna czynnie działa w Związku Strzeleckim „Strzelec” OSW działającym przy LO w Sędziszowie Młp. Lubi podróżować, bo dzięki temu poznaje świat, spotyka nowych ludzi i poszerza swoje horyzonty.

Anna Kazior
Wychowawca Marta Lalicka Saj