kredyty bez bik

X Podkarpacki Konkurs Chemiczny

Dział: Aktualności
Czytany 430 razy

W dniu 16 grudnia 2017r. w Rzeszowie odbył się drugi etap X Podkarpackiego Konkursu Chemicznego  im. Ignacego Łukasiewicza o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem Konkursu jest Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej. W organizacji Konkursu uczestniczą: Fundacja Nauka dla Przemysłu i Środowiska, Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego, a także instytucje badawcze i zakłady produkcyjne współpracujące z Politechniką Rzeszowską.

Celem Konkursu jest propagowanie i rozwijanie zainteresowania chemią wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zwrócenie uwagi na rangę przedmiotu, poszukiwanie utalentowanej młodzieży, zapewnienie  rywalizacji w dziedzinie wiedzy chemicznej, a także umożliwienie porównania miedzy uczestnikami poziomu opanowania wiedzy chemicznej.

W pierwszym etapie konkursu wzięło udział siedmioro uczniów naszego Liceum  z klas trzecich z rozszerzonym programem nauczania chemii. Do drugiego etapu Komitet Organizacyjny Konkursu zakwalifikował troje uczniów. W gronie najlepszych uczniów II etapu znaleźli się:

  • Emilia Saj (z klasy 3b),
  • Natalia Drozdowska (z klasy 3c)
  • Dominik Dulak ( z klasy 3b)

Z niecierpliwością czekamy na wyniki drugiego etapu i życzymy naszym uczniom sukcesów w etapie finałowym konkursu rozegranym w lutym 2018 roku.   

Oceń ten artykuł
(2 głosów)