Udział uczniów sędziszowskiego liceum w XXII Seminarium „Wybrane problemy chemii”

Od kilku już lat uczniowie naszej szkoły zainteresowani chemią pod opieką swoich nauczycieli, uczestniczą w seminariach chemicznych odbywających się na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej. Nie inaczej było i w tym roku szkolnym. W minionym tygodniu do Rzeszowa wyjechali uczniowie z klas realizujących nauczanie chemii w zakresie rozszerzonym.Licealiści w czasie pobytu w murach uczelni wyższej, mieli możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez nauczycieli akademickich oraz uczestnictwa w zajęciach laboratoryjnych. W auli Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego Politechniki odbyły się dla nich dwa wykłady Rozdzielanie mieszanin w biotechnologii i farmacji i Metody badania przebiegu reakcji chemicznych. Po wykładach,  w kilkuosobowych grupach ćwiczeniowych uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w Katedrze Chemii Ogólnej i Elektrochemii, Katedrze Inżynierii Chemicznej i Procesowej, Zakładzie Chemii Organicznej i Fizycznej. Obserwowali i wykonywali doświadczenia dotyczące Reakcji utleniania i redukcji, Pomiaru właściwości charakterystycznych materiałów proszkowych, Analizy jakościowej związków organicznych, Polimerów i tworzyw sztucznych. Mieli też okazję spotkać studentów podczas zajęć, zobaczyć dzień nauki na wyższej uczelni, obejrzeć pokazy przygotowane dla nich przez studentów. Tego typu wyjazdy i doświadczenia z nimi związane, to jedna z form pomocy uczniom naszej szkoły, przy  podejmowaniu decyzji związanych z wyborem dalszej drogi edukacji.