kredyty bez bik

Licealne zaduszki

Dział: Aktualności
Czytany 487 razy

We wtorek, 31 października klasa 2 A pod opieką panów prof. Wojciecha Sali i dyrektora Jana Flisaka była na Cmentarzu Komunalnym w Sędziszowie Małopolskim. W imieniu całej społeczności Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi uczcili pamięć Powstańców Styczniowych (Adolfa Ścibora Rylskiego, Władysława Jabłonowskiego, Aleksandra Zagłoby Smoleńskiego), żołnierzy wojen światowych (m.in. ppor. Alojzego Skałeckiego, ojca Hieronima Warachima kapelana AK i wieloletniego kaznodziei w Sędziszowie Młp.), dyrektora LO w Sędziszowie Młp. Michała Radomskiego, założycieli naszej szkoły: Jacentemu Danielowi, Janowi Dorobie, Władysławowi Białkowi (również wieloletniemu profesorowi LO), profesorom: Józefie Buraś, Wierze Dziedzic, Józefowi Dziedzic, Stanisławowi Ptasznikowi, Stanisławowi Wielopolskiemu, Tadeuszowi Zachowi, Marii Grabiec, Izydorze Czechowskiej (również żołnierzowi AK), Tadeuszowi Czechowskiemu (por. żołnierzowi AK), Bolesławowi Kłaczyńskiemu, Paulinowi Krecznerowi, Marii Bilińskiej, Stefanowi Dryi, Janowi Stefańskiemu, Janinie Martin- Szostak,  pracownikom administracji i obsługi:  Annie Marek, Walentemu Markowi, Józefowi Kotowi, Helenie Pazdan. Uczniowie porządkowali nagrobki, stawiali doniczki z chryzantemami, świecili znicze, modlili się za spokój duszy zmarłych, poznając przy tym historię postaci spoczywających na sędziszowskim cmentarzu oraz część historii naszego Liceum.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)