kredyty bez bik

Rendez vous pierwszaków ze szkołą gra biblioteczno-szkolna

Dział: Aktualności
Czytany 470 razy

Zabawa jest nauką, nauka zabawą.
Im więcej zabawy, tym więcej nauki.
Glenn Doman

W przeddzień szkolnego święta Dnia Edukacji Narodowej i Dnia Patrona Szkoły, 11 października, reprezentanci klas pierwszych wzięli udział w grze biblioteczno-szkolnej pt. Rendez vous pierwszaków ze szkołą, celem której było wykazanie się wiedzą o szkole, jej patronie i bibliotece w sposób odmienny, „na luzie”. Cztery trzy osobowe drużyny z klas: 1a kolor czerwony [Gabriela Motyka, Marcelina Ochab, Przemysław Kanach], 1b kolor niebieski [Jakub Misiak, Patryk Kotula, Anna Ozga], 1c kolor zielony [Martyna Paśko, Gabriela Świniuch, Aleksandra Ochab] i 1d kolor żółty [Konrad Mazur, Gabriela Kamień, Gloria Pallini] o godz. 8:15 zmierzyły się z 21 pytaniami przygotowanymi przez organizatorów zabawy, uczniów klasy 2b. Gracze najpierw musieli zdobyć pytania m.in. w pięciu bazach o tajemniczych nazwach: Buldożerca, Gabinet Plastra, Pokój Map, Żukolec i Kuchnia Patelniaka, a następnie odszukać na nie odpowiedzi na szkolnych korytarzach i w bibliotece w ciągu 25 minut. Wygrała ta drużyn, która zdobyła najwięcej punktów. A, która wygrała? Tego dowiemy się 13 października w trakcie uroczystej akademii z okazji Dnia Patrona Szkoły i Dnia Edukacji Narodowej.

Pierwszoklasiści bawili się wyśmienicie. Przygotowując się do zabawy musieli poszperać w zbiorach naszej biblioteki: w publikacjach dotyczących szkoły i jej patrona.
Organizatorzy w osobach Szefunio: Karol Siwiec i jego pomocnicy: Aleksandra Sikora, Aleksandra Kielar, Gabriela Szewc, Aneta Ziobro, Benedykt Baljon, Dominik Pociask dziękują wszystkim biorącym udział w zabawie, a nauczycielom za wyrozumiałość.

Sama gra biblioteczno-szkolna po raz pierwszy została przeprowadzona w czerwcu 2016 roku w związku z ogólnopolską akcją promującą czytelnictwo i biblioteki szkolne Jak nie czytam jak czytam.


opiekun Elżbieta Skotniczny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)