kredyty bez bik

Rajd IPN

Dział: Aktualności
Czytany 429 razy

W dniach od 2 do 4 października uczniowie naszej szkoły wraz z ich rówieśnikami z rzeszowskich i łańcuckich liceów uczestniczyli w Rajdzie Historycznym „Szlakiem Armii Krajowej” zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Naszą szkołę reprezentowała młodzież zrzeszona w Związku Strzeleckim „Strzelec”. Trasa rajdu przebiegała w okolicach związanych z niezwykle ciekawym epizodem historii Polski, jakim była działalność wywiadu Armii Krajowej na terenie niemieckiego poligonu Waffen-SS, na którym testowano również broń odwetową V-1 i V-2.

Uczestnicy rajdu mieli okazję uczestniczyć w marszu na orientację z zadaniem odnalezienia punktów terenowych, zaznaczonych na mapie. Zwiedzali w Pustkowie ekspozycję Europejskiego Centrum Pamięci i Pojednania nt.: niemieckiego obozu pracy na terenie poligonu SS, Park Historyczny Blizna – ekspozycję dotyczącą walki wywiadu Armii Krajowej na terenie niemieckiego poligonu broni V-1 i V-2, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej - skansen reprezentujący budownictwo drewniane z czasów II wojny światowej. Wieczorami uczniowie brali udział w grach edukacyjnych oraz ogniskach połączonych ze śpiewem pieśni patriotycznych.

W ostatnim dniu organizatorzy podsumowali rajd, przekazując również uczestnikom nagrody rzeczowe.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)