kredyty bez bik

Ślubowanie uczniów klas pierwszych i Dzień Edukacji Narodowej

Dział: Aktualności
Czytany 736 razy

13 października 2017 r., w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły. 

Święto szkoły rozpoczęło się od wykładu pani dr Alicji Rafalskiej, reprezentującej katedrę chemii UJ, nt. życia i działalności Marii Skłodowskiej – Curie. Był to wykład inaugurujący współpracę tejże katedry uniwersyteckiej i naszego Liceum, które znajdzie się pod jej patronatem.

W uroczystym pochodzie za sztandarem szkoły cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście udali się do Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego na Mszę św. koncelebrowaną przez ks. dziekana Krzysztofa Gaca i ks. Grzegorza Chmielowskiego – szkolnego katechetę.

Po mszy świętej cała społeczność wróciła do szkoły na dalszy ciąg uroczystości. W odświętnych nastrojach i w obecności zaproszonych gości odbyło się ślubowanie klas pierwszych, uroczysty moment oficjalnego włączenia uczniów klas pierwszych w poczet szkolnej społeczności. Tę część przeprowadził pan prof. Wojciech Sala.

Zaproszeni zostali goście, wśród których znaleźli się także dyrektor Wydziału Edukacji Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego pan Stanisław Skiba oraz Burmistrz Sędziszowa Młp. pan Bogusław Kmieć i radny powiatu ropczycko-sędziszowskiego pan Andrzej Czochara.
Szczególnie miło gościć było emerytowanych nauczycieli naszego Liceum: panią prof. Otylię Włodarską oraz pana prof. Zygmunta Wiciejowskiego – długoletniego dyrektora Liceum.

W uroczystościach brała udział Rada Rodziców, w składzie której są: pan Marek Pająk – przewodniczący, pani Teresa Dzik – zastępca oraz pani Aneta Przydział – skarbnik.

Obchodom Święta Patrona Szkoły towarzyszą rokrocznie Obchodom Święta Patrona Szkoły towarzyszom rokrocznie konkursy, skierowane do klas pierwszych
Z inicjatywy p. prof. Elżbiety Skotniczny odbyła się GRA BIBLIOTECZNO – SZKOLNA pt. Rendez vous pierwszaków ze szkołą

11 października uczniowie klasy 2b: Karol Siwiec, Aleksandra Sikora, Aleksandra Kielar, Gabriela Szewc, Aneta Ziobro, Benedykt Baljon, Dominik Pociask przeprowadzili grę, której było wykazanie się wiedzą o szkole, jej patronie i bibliotece. W zabawie wzięły udział cztery trzy osobowe drużyny z klas: 

1a Czerwoni w składzie: Gabriela Motyka, Marcelina Ochab, Przemysław Kanach; 1b Niebiescy w składzie: Jakub Misiak, Patryk Kotula, Anna Ozga; 1c Zieloni w składzie: Martyna Paśko, Gabriela Świniuch, Aleksandra Ochab oraz 1d Żółci w składzie: Konrad Mazur, Gabriela Kamień, Gloria Pallini.
1 miejsce zdobyli Zieloni, 2 miejsce Czerwoni, 3 miejsce Żółci a 4 miejsce Niebiescy. W tej grze nie ma jednak pokonanych; zwyciężyli wszyscy – zwyciężyły pomysły, energia, zaangażowanie.

Wszystkim pogratulował pan dyrektor Jan Flisak.

KSIĄDZ PIOTR SKARGA I JEGO EPOKA – to konkurs organizowany co roku w okolicy obchodów Święta Patrona przez Zespół Przedmiotów Humanistycznych W tym roku przygotowaniem zajęli się pan prof. Wojciech Sala, pan Tomasz Przywara i pani Agnieszka Kwaśniak. Nagrodzeni zostali: Sara Szczęch z 1b - 1 miejsce, Aneta Branach z kl. 1d – 2miejsce i Przemysław Kanach z kl.1a - 3miejsce.

Był też czas serdecznych życzeń i podziękowań skierowanych do nauczycieli i wychowawców oraz wdzięczności dla tych, którzy tę szkołę współtworzą, w której pracują i którą prowadzą. Głos zabrał pan burmistrz Bogusław Kmieć oraz dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Ropczycach pan Stanisław Skiba.
W święto Komisji Edukacji Narodowej w szczególny sposób dziękuje się za pracę nauczycielom i pracownikom szkoły, doceniając ich zaangażowanie, zapał, ciekawe inicjatywy. Na ręce Pana Dyrektora Jana Flisaka Szanowni Goście złożyli kwiaty i skierowali serdeczne życzenia i gratulacje dla nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkoły. Głos zabrał także pan Marek Pająk, przewodniczący Rady Rodziców.

Podziękowania za kolejny rok wspólnej pracy przekazał także pan dyrektor Jan Flisak, który kierując słowa uznania w stronę nauczycieli, wychowawców, katechety i pracowników szkoły, wręczył nagrody za wzorową pracę i działania podnoszące jakość pracy szkoły. Spośród nauczycieli wyróżnieni zostali: ks. Grzegorz Chmielowski, pani Aldona Homa, pani Marta Lalicka-Saj, pani Ewelina Łagowska – Świerk, pan Grzegorz Pach, pan Tomasz Przywara, pani Bernadeta Rogowska, pani Agnieszka Kędziora-Śmiałek a wśród pracowników niepedagogicznych państwo: Agnieszka Stachnik, Renata Stachnik, Karol Kołodziej, Alfred Putyło, Zofia Stachnik. Dyrektor przekazał informację o przyznaniu Nagrody Podkarpackiego Kuratora Oświaty pani Elżbiecie Skotniczny, oraz uhonorowaniu Medalami Komisji Edukacji Narodowej pani Iwony Flis oraz pana Jacka Magdonia.

Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego nagrodził także Nagrodą Starosty panią Lucynę Dorobę, panią Anną Dziurę, panią Lucynę Kopciuszyńską i panią Jolantę Ziobro. Wręczył je podczas uroczystości p. Stanisław Skiba, dyrektor Wydziału Edukacji Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego. Złożył także podziękowania i życzenia w imieniu pani Wicestarosty Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego, pani Bernadety Frysztak nowej pani wicedyrektor, życząc pomyślności, wytrwałości oraz życzliwości otaczających ludzi.
W ostatniej części uroczystości nadszedł czas, aby oddać głos młodzieży. Klasa 3c z wychowawczynią panią prof. A. Homą i z 3d z wychowawczynią, panią prof. Bernadetą Rogowską pod kierunkiem artystycznym pani prof. Eweliny Łagowskiej i pana prof. Tomasza Przywary przygotowała program poświęcony księdzu Piotrowi Skardze.

Młodzież skierowała miłe słowa także do nauczycieli. Życzenia i kwiaty w imieniu wszystkich uczniów przekazywał Krzysztof Róg, od tego roku szkolnego przewodniczący SU oraz pozostali z „trójki”: Zuzanna Delikat z-ca przewodniczącego oraz Aleksandra Ziemińska. Tym miłym akcentem kwiatowym zakończyła się uroczystość a spotkanie podsumowała pani wicedyrektor Agnieszka Kędziora-Śmiałek życzeniami nieustającego entuzjazmu, niegasnącej energii i zapału do pracy; zdrowia i zadowolenia z życia.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)