kredyty bez bik

Rozpoczęcie projektu ERASMUS+ KA2 na lata 2017-2019 w LO w Sędziszowie Młp.

Czytany 950 razy

W dniach 5-8 października 2017 w Hiszpanii, w Bilbao i Santander odbyło się pierwsze międzynarodowe spotkanie koordynatorów projektu „Zrównoważony rozwój przeciw marnowaniu żywności“ [sustainability vs. Food waste] Projekt realizowany jest od 1 września 2017 do 31 sierpnia 2019.

Partnerami projektu są:

  • LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. PIOTRA SKARGI W SĘDZISZOWIE MŁP.
  • LYCEE JOLIOT CURIE W HIRSON (FRANCJA)
  • IES LEONARDO TORRES QUEVEDO W SANTANDER (HISZPANIA)
  • LICEO „E.AINIS“ W MESYNIE (SYCYLIA, WŁOCHY)
  • HANS-EHRENBERG-SCHULE W BIELEFELD (NIEMCY)

Podczas spotkania nauczyciele ustalili wspólny plan działań: spotkania uczniów i nauczycieli, działania projektowe: strona internetowa, blog, filmy, ankiety, wywiady, analizy itp. Językiem projektu jest angielski, jednak w trakcie współpracy partnerzy będą posługiwać się też niemieckim, hiszpańskim itp.

W sędziszowskim LO pośród uczniów klas pierwszych rozpoczynamy nabór chętnych do udziału w projekcie, uczniowie mogą zgłaszać się do wychowawców klas do 13.10.2017. Do udziału w projekcie wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego, atutem jest też znajomość niemieckiego, kreatywność, odpowiedzialność, gotowość do pracy w wymianach i działaniach projektowych, pod uwagę brane są też opinie wychowawców i nauczycieli uczących.

Oceń ten artykuł
(7 głosów)