kredyty bez bik

Projekt Erasmus + na lata 2017-2019 w sędziszowskim LO!

Czytany 881 razy

W latach szkolnych 2017/18 i 2018/19 w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. będzie realizowany projekt „European sustainability vs. food waste“ [Gospodarka żywnościowa w aspekcie zrównoważonego rozwoju], w ramach Programu Erasmus+ Edukacja Szkolna KA 2. Partnerstwa Strategiczne. Ten dwuletni projekt prowadzony będzie z czterema innymi szkołami średnimi z Hiszpanii, Francji, Niemiec i Włoch (Sycylia), finansowany w całości ze środków Unii Europejskiej; na swój projekt szkoły uzyskały łącznie ponad 90 000 euro. Projekt utworzony został przez pięciu nauczycieli ze szkół partnerskich podczas spotkania w Bielefeld w Niemczech w październiku 2016 oraz drogą internetową; zaakceptowany po długiej procedurze selekcji formalnej i merytorycznej Narodowych Agencji oraz Komisji Europejskiej.

W ramach realizacji projektu zaplanowano szereg wspólnych zadań, warsztatów, wyjazdów oraz spotkań uczniów i nauczycieli w krajach partnerskich. W najbliższym roku szkolnym projekt uwzględnia wizyty uczniów w Niemczech i we Włoszech, a w drugim roku projektu uczniowie mają odwiedzić Francję, Polskę i Hiszpanię.

To ogromny sukces naszej szkoły, choć też dużo pracy i dodatkowej odpowiedzialności za budżet i wywiązanie się z zadań zaplanowanych w projekcie. Sędziszowska szkoła ma już za sobą podobny projekt w programie Comenius w latach 2013-2015, który cieszył się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i społeczności lokalnej. Mamy nadzieję, że i ten projekt dostarczy samych pozytywnych wartości!

Oceń ten artykuł
(7 głosów)