NABÓR W MIĘDZYSZKOLNEJ BURSIE W ROPCZYCACH DO 30 WRZEŚNIA TRWA NABÓR UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH I GIMNAZJÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016 !!!

Międzyszkolna Bursa  w Ropczycach jest doskonałym miejscem dla uczniów, którzy mają utrudniony dojazd do szkoły, jak również uczniów, których rodzice korzystają z rożnych form świadczeń socjalnych bądź borykają się z problemami wychowawczymi, lokalowymi  i innymi trudnościami życiowymi.

Osoby zainteresowane zamieszkaniem w placówce zapraszamy do złożenia wymaganych dokumentów w sekretariacie Bursy w ostatecznym terminie do 30 września 2015 r. - dotyczy to również uczniów chcących zamieszkać w Bursie tylko w okresie zimowym.

LOKALIZACJA

Pomieszczenia Bursy znajdują się na najwyższej i najniższej kondygnacji budynku w którym mieści się Starostwo Powiatowe w Ropczycach, szybkie przemieszczanie się pomiędzy piętrami umożliwia winda Bursy

DYSPONUJEMY:

• pokojami 1,2,3 i 4 osobowe łącznie 53 miejsca,
  • stołówką, która zapewnia  smaczne, domowe, całodzienne wyżywienie,
  • świetlicą wyposażoną w dobrej jakości sprzęt audiowizualny,
  • bezpłatną siłownią
  • sprzętem rekreacyjnym – piłkarzyki, ping-pong, bilard.
  • pomieszczeniem kuchennym dla wychowanków z kuchenką elektryczną i lodówką.

ZAPEWNIAMY;

• całodobową opiekę,
  • odpowiednie warunki sanitarno-higieniczne w tym dla osób niepełnosprawnych,
  • odpowiednie warunki do nauki i pomoc w przygotowaniu się do zajęć - Bezpłatne korepetycje z matematyki !!!
  • warunki umożliwiające rozwijanie swoich zainteresować poprzez organizowane przez wychowawców prace sekcji: sportowej, rzemiosła, artystycznej,
  • możliwość korzystania z komputerów z dostępem do internetu.
  • pomoc psychologiczno-pedagogiczna (przy współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną działającą w Ropczycach).

OPŁATY:

• miesięczna opłata za zamieszkanie  - 70,00 zł
  • całodzienne wyżywienie  - 13,00 zł

DODATKOWE INFORMACJE:

• W czasie zamieszkania ucznia w Bursie rodziny o niskim dochodzie mogą starać się
    o pokrycie kosztów żywienia przez Miejskie i Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej.
  • Ponadto z tytułu zameldowania w Bursie  rodzinie przysługuje dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania.
  • Koszty związane z mieszkaniem i żywieniem ucznia w Bursie naliczane są od momentu zakwaterowania w Bursie. W miesiącach w których uczeń nie mieszka w placówce opłaty nie są pobierane (dotyczy uczniów chcących zamieszkać tylko na okres zimowy).

Więcej informacji można uzyskać w sekretariacie Bursy,

na stronie internetowej: www.mbursa.pl lub pod  numerem tel. (17) 22 20 711.

Serdecznie zapraszamy !!!