Sukcesy licealistek z sędziszowskiego Liceum w wojewódzkim konkursie energetycznym

W dniu 27 listopada 2015 roku w Rzeszowie na terenie Politechniki Rzeszowskiej miał miejsce finał kampanii szkoleniowej pn.: „Słońce, wiatr, biomasa, woda, Podkarpaciu energii doda”. Celem kampanii była edukacja młodzieży w zakresie efektywnego wykorzystania energii i jej oszczędzania, właściwego wykorzystania rozwiązań dotyczących energii alternatywnej, a także wypracowanie proekologicznych postaw konsumenckich wśród młodzieży. Organizatorami kampanii szkoleniowej i konkursu była Podkarpacka Agencja Energetyczna Sp. z o.o.

Do finału zostało zakwalifikowanych 100 najlepszych uczniów z 29 szkół z terenu województwa podkarpackiego z poprzedniego etapu, który odbył się 16 listopada 2015r. Wśród najlepszych nie mogło zabraknąć czterech uczennic naszego Liceum z klasy 2f o profilu biologiczno-chemicznym:

Anety Andreasik, Aldony Kiebała, Joanny Jaworek i Barbary Pięty.

W finale uczestnicy rozwiązywali test, który obejmował tematykę: odnawialnych źródeł energii i korzyści, jakie wynikają z ich wykorzystania, wpływu konwencjonalnych i niekonwencjonalnych źródeł energii na środowisko naturalne, energochłonności urządzeń codziennego użytku – znaczenia klas energetycznych, przykładów efektywnego wykorzystania energii, sposobów na to, jak każdy może zmienić swoje zachowanie aby przyczynić się do oszczędzania energii.

Wśród zwycięzców znalazła się Joanna Jaworek, która zajęła wspaniałe II miejsce w finale tego konkursu.

Organizatorami kampanii szkoleniowej i konkursu była Podkarpacka Agencja Energetyczna Sp. z o.o. Kampania finansowana była ze środków Samorządu Województwa Podkarpackiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Laureaci konkursu otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez organizatorów.