kredyty bez bik

Goszczenie zagranicznych uczniów w programie AFS

Czytany 1084 razy

W piątek 10.03.2017 Kira Wheat, uczennica z USA uczęszczająca w tym roku szkolnym do LO w Sędziszowie Młp. w ramach wymiany AFS oraz jej dwóch kolegów z Włoch, Nicola Farina i Christian Moretti, również przebywających w Polsce na rocznej wymianie,przyjechali do ZS im. ks. dra Jana Zwierza, by opowiedzieć im o programie wymiany i o swoich wrażeniach z pobytu w Polsce.

Program  oferuje możliwość goszczenia w polskim domu ucznia z zagranicy na okres 3 miesięcy, pół roku lub nawet 10 miesięcy.  Goszczenie ucznia daje możliwość ćwiczenia języka angielskiego w praktyce, nauki nowego języka, poznania nowej kultury i zwyczajów oraz dzielenia się polskimi wartościami, tradycjami i stylem życia. Uczniowie stają się ambasadorami swojego kraju i wprowadzają nowych przyjaciół w nowe doświadczenia. Oprócz rodziny goszczącej dużą rolę odgrywa też nauka w szkole, do której gość obowiązkowo uczęszcza podczas pobytu w Polsce oraz relacje z  kolegami i koleżankami z nowej szkoły. Dla wszystkich jest to niezwykłe doświadczenie – potwierdzają to uczniowie i absolwenci LO w Sędziszowie Młp., w którym program wymiany realizowany jest już od czterech lat.

Więcej informacji na temat możliwości goszczenia uczniów z zagranicy w programie AFS można uzyskać na stronie www.poland.afs.org oraz u koordynatora programu  p. prof. Aldony  Homy w LO im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.  Zapraszamy!

Oceń ten artykuł
(7 głosów)