Dzień Otwarty było zajefajnie ;)

18 marca 2016 r. Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.  otworzyło drzwi dla zainteresowanych gimnazjalistów. Z zaproszenia skorzystało ponad 600 osób. Były to  zorganizowane grupy  uczniów z wychowawcami z Wielopola Skrzyńskiego, Iwierzyc, Czarnej Sędziszowskiej, Ropczyc, Kamionki, Ocieki, Woli Ocieckiej, Ostrowa, Zagorzyc Górnych, Gnojnicy, Niedźwiady Górnej,  Sędziszowa Młp. W tym szczególnym dniu każdy członek społeczności liceum zaangażował się w  godne przyjęcie gości. Gimnazjaliści,  pod opieką „przewodników”  rozpoczynali zwiedzanie od biblioteki  szkolnej i czytelni, gdzie  oprócz ekspozycji czytelniczych przygotowana była  wystawa eksponatów z musicali LTM. W salach lekcyjnych goście mieli okazję obejrzeć fragmenty ciekawych lekcji, poznać osiągnięcia z poszczególnych przedmiotów obowiązkowych i zajęć pozalekcyjnych. Prezentowano więc zwiedzającym filmy, pomoce dydaktyczne i wystawy w pracowni biologicznej i geograficznej. Bardzo interesującą wystawę obrazującą współpracę międzynarodową szkoły, zdjęcia z wyjazdów zagranicznych uczniów, przygotowali nauczyciele języków obcych. W pracowni chemicznej i fizycznej uczniowie demonstrowali swoim młodszym kolegom ciekawe doświadczenia laboratoryjne. Z dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających spotkały się pokazy sprzętu strzeleckiego i  udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowane przez członków Szkolnego Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Przy okazji dobrej, zabawy poznawali tajniki tej ważnej umiejętności, którą powinien posiadać każdy człowiek. W dwóch pracowniach szkoły, przygotowano punkty informacyjne, w których potencjalni pierwszoklasiści poznali ofertę edukacyjną, zasady rekrutacji na rok szkolny 2016/2017, otrzymali foldery rekrutacyjne. Z wielką przyjemnością spędzili sporo czasu w hali widowiskowo-sportowej, gdzie przy dźwiękach muzyki pod kierunkiem „wodzireja” odbywała się impreza rekreacyjno-sportowa z okazji Dnia Wiosny. Wspaniała zabawa połączona z aktywnością fizyczną wynikała z udziału w ciekawych konkurencjach m. in. - zawodach Sumo Zorbing, w „skakance drużynowej”, wspinaczce wysokościowej. Zabawy w hali sportowej uprzyjemniały występy KARAOKE i taniec „Belgijka”. Zdecydowana większość uczniów szkoły w tym dniu dostosowała  strój do atmosfery i wystąpiła w ciekawych, kolorowych przebraniach. Uczniowie klas maturalnych brali udział w tej zabawie dopiero po zakończeniu lekcji z przedmiotów objętych egzaminem maturalnym.

W tym dniu Licealny Teatr Muzyczny dwa spektakle „Alicja w Krainie Czarów”  zaprezentował wyłącznie dla zainteresowanych uczniów gimnazjów.

Społeczność szkolna liceum bardzo serdecznie dziękuje Państwu Dyrektorom, Wychowawcom, Nauczycielom Gimnazjów za  umożliwienie swoim uczniom udziału w „Dniu Otwartym” w naszej szkole.