kredyty bez bik

Tydzień z wolontariuszkami AIESEC w LO w Sędziszowie Młp.

Czytany 1305 razy

Anjana Prematilake 21 lat, z Kolombo (Sri Lanka) oraz Reem Zheng Xiaoyi 19 lat, (Hongkong) od 2 stycznia prowadziły cykl zajęć o tematyce krajoznawczej i kulturalnej z uczniami LO w Sędziszowie Młp. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim, towarzyszyły im prezentacje multimedialne. Anjana ze Sri Lanki, studentka informatyki opowiadała o systemie edukacji w swoim kraju, ekonomii i perspektywach młodych ludzi. Uczyła młodzież rodzimych tańców i piosenek w języku tamilskim. Pismo okazało się niezwykle trudne, nawet do zapisania najprostszych słów. Bardzo podoba się jej w Polsce, choć nie spodziewała się takich mrozów, po raz pierwszy w życiu zobaczyła śnieg. Mieszkając u rodziny goszczącej uczennicy kl. IIC Melanii Popek w Sędziszowie Młp. poznała polską kuchnię, w której szczególnie smakowały jej pierogi.

Reem z Hongkongu, studentka finansów i ekonomii opowiadała o tradycjach, świętach, i o Chińskim Nowym Roku. Chiński teatr i opera to coś unikalnego pod względem strojów i muzyki. Reem prezentowała zdjęcia dekoracji, masek i kostiumów oraz sama śpiewała utwory z opery chińskiej. W szkołach chińskich uczniowie obowiązkowo poznają sztuki walki; wolontariuszka Reem prezentowała młodzieży chwyty kung-fu. Mieszkając u rodziny goszczącej uczennicy kl. III AB Brygidy Ziajor, Reem poznała piękny krajobraz Zagorzyc.

Oprócz zajęć z uczniami LO studentki przeprowadziły dwie lekcje w Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Sędziszowie Młp.

To już piąta wizyta wolontariuszy AIESEC, spotkania cieszą się dużą popularnością, za rok znów z chęcią przyjmiemy tak uroczych egzotycznych gości.

Oceń ten artykuł
(9 głosów)