Spotkanie z młodzieżą polską i niemiecką

13 czerwca 2016 odbyło się spotkanie młodzieży ze szkoły średniej  Hans-Ehrenberg-Schule w Bielefeld (RFN) i młodzieży z LO im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. oświaty, panem Henrykiem Wolickim. Bielefeld i Rzeszów to miasta partnerskie, dlatego goście, przebywając przez kilka dni w domach licealistów z Sędziszowa Młp. chcieli też poznać uroki samego Rzeszowa.  Na spotkaniu w Ratuszu młodzież dowiedziała się wiele o szerokiej współpracy międzynarodowej miasta oraz o jego dynamicznym rozwoju. Na zaproszenie Prezydenta uczniowie zwiedzili również Podziemną Trasę Turystyczną w Rzeszowie.

W kolejnych dniach wymiany trwającej od 11 do 18 czerwca zaplanowano kilkudniowy pobyt w Krakowie, zwiedzanie Muzeum w Oświęcimiu, Muzeum Fabryki Oskara Schindlera oraz Starego Miasta. Przewidziano też chwilę na wspólne oglądanie piłki nożnej. W październiku 2016 planowana jest rewizyta polskich uczniów w Niemczech. Wymiana międzynarodowa jest możliwa dzięki pomocy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM).