Puchar Dowódcy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich zdobyty!

Czytany 1258 razy Ostatnio zmieniany piątek, 21 grudzień 2018 20:42

Zespół sędziszowskiego liceum uczestniczył w VI. edycji konkursu wiedzy pod nazwą: „Wojska górskie – wczoraj, 21. Brygada Strzelców Podhalańskich dziś i jutro".

W Klubie 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie uczniowie współpracujących z wojskiem szkół ponadgimnazjalnych z całego Podkarpacia, przez godzinę rozwiązywali testy z zakresu historii oraz współczesności polskich wojsk górskich, a szczególnie Strzelców Podhalańskich.

Rywalizacja młodzieży, głównie uczniów z klas o profilu wojskowym oraz należących do Związku Strzeleckiego „Strzelec”, odbywała się zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Sędziszowskie LO reprezentował zespół w składzie: Aneta Andreasik, Marek Kłusek, Adrianna Lisak, Piotr Ochał (kapitan), Apolonia Wojnarowska, pod opieką nauczyciela historii i edukacji dla bezpieczeństwa Jacka Magdonia.

W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy zwiedzili brygadową Sali Tradycji, zapoznali się z indywidualnym uzbrojeniem i wyposażeniem żołnierzy piechoty górskiej oraz obejrzeli występ wojskowego zespołu artystycznego.

Nad przebiegiem konkursu pieczę sprawowała komisja, w skład której wchodzili przedstawiciele Dowództwa 21. BSP oraz Klubu 21. BSP na czele z majorem Ryszardem Śnieżkiem.

Po kilkugodzinnym oczekiwaniu, zabrzmiały fanfary, zagrane przez wojskowego trębacza - uroczyście ogłoszono wyniki.

W kategorii indywidualnej I miejsce zdobył Piotr Ochał, a II miejsce Marek Kłusek. Zespołowo: I. miejsce i Puchar Dowódcy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich zdobyła reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp.

(1 głos)